Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimitarnik avatar dimitarnik 93 Точки

Полезна добавка към Visual Studio

Здравейте,

Ако някой все още не го е пробвал, много полезна добавка към Visual Studio. Аз съм начинаещ и този инструмент доста ми помага да решавам задачите и дори да се уча от него разчовърквайки го.

Пробвайте го, извинявам се ако някой вече го е предоставил тук в форума.

Smart Visual Studio Add-On

Поздрави!

Тагове:
5
Programming Basics
ZlatinStoyanov avatar ZlatinStoyanov 16 Точки

Какво точно прави тази добавка?

1
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Търси ти код онлайн без да излизаш от VIsual Studio.

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Работи само за VS 2013 frown

1
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравейте. Тъй като не ми се отваря нова тема, тук ще споделя добавките, които използвам аз и ми помагат да кодя.

 

Bing Code Search for C# (Споменатата от dimitarnik) - Това е търсачка за код във Visual Studio. Използва Bing, като в резултатите показва примери свързани с контекста на търсенето.

 

 

StyleCop - Приставка, която проверява дали кода е написан по утвърдените конвенции, и ако не извежда грешкте като предупреждения в "Error List". Силно ви препоръчвам да я имате и използвате, преди да сте свикнали с някоя лоша практика.

 

 

CssCop - Като StyleCop, но за CSS.

 

Web Essentials - Отлична приставка за писане на CSS.

 

Mindscape Web Workbench - Много полезна приставка за писане на Sass, Less и CoffeeScript.

 

Успех!

7
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Препоръчвам ви този много полезен екстеншън за VS - Indent Guides

Добавя линии, чрез които много по-лесно се ориентирате къде започват и свършват фигурните скоби. Много е полезно, когато кодът ви стане много голям. В общи линии този безплатен екстеншън значително ще подобри и улесни работата ви.

 

Indent

4
Vacheva avatar Vacheva 154 Точки

Не успях да го инсталирам на VS 2013 Express for Desktop :(

Екстеншънът ще е много удобен, вече няколко пъти ми се налага да се ровя в кода.

Скоро инсталирах 2013, чудя се защо не свалих последната версия?! 

Благодаря!

 

П.П.: Логът показа, че от всички инсталирани VS - няма нито една версия, на която Indent Guides да се инсталира. Защо така?? 

 

П.П.2: Доколкото прочетох из дискусиите (на http:// visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/)

версиите VS Express не поддържат добавки! Много разочароващо! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.