Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Devilchild656 avatar Devilchild656 48 Точки

[Homework] JS Apps - jQuery-Overview

Откривам темата за да може да споделяме тук решенията си от домашното.

jQuery Overview

 

Ето няколко и от моите решения за домашното.

  1. Element-Insertion

  2. Background-Color-Switch

  3. Table-Generator

  4. SlideShow - Има няколко бъга за оправяне. Но като за първи път ми се струва добре.

 

 

12
JavaScript Applications 10/12/2014 00:38:27
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Ето едно малко по динамично решение за Table Generator, но в общи линии същото.

Някой някакви насоки със слайдерите? Последната ми се струва по лесна.

0
presian avatar presian 223 Точки

Извинявай, за може би тъпия въпрос, но как успяваш локално (ако е така?) да инклуднеш json файла (input.json)? Аз три часа чета из нета и не мога да разбера как става(имало някакви секюрити проблеми и за това го нямало като функционалност и т.н.)?

0
19/11/2014 21:01:42
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Пробвай горния код, в html-to има само един div с id wrapper.

Може би web storma си ги качва първо на сървъра, но не ми се вярва. 

0
presian avatar presian 223 Точки

Можеш ли да пробваш в друг вариянт изолиран от сторма, наистина мисля, че той си прави виртуален сървър => нещо в този смисъ каза и Наков, ако правилно съм го разбрал де.laughing А сега ще пробвам в ХТМЛ-то!

 

Малко редакция => в конзолата се появява това:

XMLHttpRequest cannot load file:///C:/Users/presian/Desktop/1/list.json. Cross origin requests are only supported for protocol schemes: http, data, chrome-extension, https, chrome-extension-resource. 

 

това беше и мойта болка,  явно наистина сторма си прави някакви негови магарии!

Аз за момента взех идеята на Миро със масива от обекти, макар и да не мисля, че точно това се иска по условие. Но след 5 часа се предавам!

0
19/11/2014 22:03:17
presian avatar presian 223 Точки

Миро в 3 задача не трябва ли по някакъв начин да парснеш json, зашото ми се струва че ти работиш въху него като масив от обекти. Не знам да ли съм прав, но аз така разбрах задачата.

 

Нещо не мога да разбера от къде да си изтрия единия пост!!!

 

А за 4 задача това което е дане за пример е чрез външна библиотека, ние трябва ли да изпозваме такава или трябва да напишем нещо наподобяващо примера.

1
19/11/2014 22:25:14
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Здравейте, колеги

Ето и моето домашно. Със сигурност има и по-умни начини за решение, но дето се вика още сме в началото.
Ще очаквам вашите критики и по-умни начини за решение на задачите.

 

jQuery Overview: 

  • Grid Control --> // TODO

 

jQuery Plugins: 

 

Поздрави, Даниел

 

8
20/11/2014 11:10:03
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Привет, ако искаш отвори нова тема за домашното за плъгини, тъй като са две отделни, а си първият, който го е написал :)

0
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Реших да го постна тук. Няма смисъл за 2 задачки. :)

1
presian avatar presian 223 Точки

Без да се заяждам, но идеята не ли да се работи със произволен елемент (тоест без да има точно определен клас ид и т.н). тоест за да работи твоя плуг ин от първата задача в хтмл-а трябва да има точно определени елементи с точно определен клас и точен брой под нива. Аз се мъча да го направя по този начин ама за сега нещо не ми се получва да работи за едно ниво по отделно - или отваря всички поднива или само най - горното и после не иска.

 

Успях да го преборя след 4 часа родилни мъки - За сега само първия плъг!!

0
22/11/2014 20:09:30
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Колеги, някой разбра ли какво точно се изисква в този Грид контрол на задача 5. Гледах много снимки на гридове в гугъл. Попадна ми и грид контрола на КендоУИ, обаче всички ми приличат на украсени таблици. Някаква по-специална функционалност ли има този контрол. Аз ли пропускам нещо?

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

В базовия си вариант е просто таблица, но ако решиш да я усложниш можеш да сложиш филтрация на данните, зареждането им по различен начин, сортирания и всякакви други шарении, за които можеш да се сетиш.

1
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

@ttitto Наков снощи бутна малко условието на задачата. Свали си на ново домашното.

П.С. Аз много се чудя тази функция ".grid()" какво точно ще трябва да прави, като можем спокойно без нея да направим задачата.

1
20/11/2014 14:07:10
P.Kostadinov avatar P.Kostadinov 41 Точки

Моят вариант за slideshow - Code , Demo

Не знам дали това беше идеята, но мисля, че се получи добре.

4
StoilStoyanov avatar StoilStoyanov 9 Точки

Здравейте колеги,

Имам по-различен подход за решаване на 4.Slideshow.

Видях в този подход тук и много ми хареса. Tutorial-a е много полезен.

Cheers.

3
presian avatar presian 223 Точки

Ето и моя вариант -> цък!  

1
slavi.koen avatar slavi.koen 38 Точки

Колеги, имам проблем със втора задача, всичко сработва нормално, оцветява се фона както го искам, но след като стигне края на бодито и ми се рестартира страницата и нулира всичко, някой има ли идея защо?

ето го и кода

HTML

JS

0
22/11/2014 14:39:59
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

използвал си <button> елемент във form. Това е причината да ти презарежда страницата. Промени го на input type="button" и ще сработи

1
tanija avatar tanija 60 Точки

И аз благодаря! Имах същия проблем, добре че се зачетох в темата. При мен обаче в Мозила си работеше и аз реших че е бъг на Хрома.................

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.