Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sisis003 avatar sisis003 64 Точки

Final Exam 25 April 2018 / 04. MOBA Challenger

Здравейте колеги!

Имам въпрос относно 4та задача от изпита: MOBA Challenger.

С този код: https://pastebin.com/Eny3S7jv получавам 90/100 с една грешка по време на изпълнението, а с този: https://pastebin.com/pMyy2zYN постигам 100/100 точки. Единствената разлика в двете решения е, че при първия вариант премахвам загубилия играч по време на for-цикъла (ред 59 и 62), а при втория - след края на цикъла (ред 68).

Но пък като си тествам кода локално работи като изпробвам различни варианти за вход. Дава ми грешка само в Judge. Имате ли идея защо се получава така?

0
Fundamentals Module 07/04/2019 00:30:25
NikolayNeykov92 avatar NikolayNeykov92 617 Точки
Best Answer

Здравей, проблема при първия код е следния. Ако кажем че имаме двама играчи които имат повече от 1 общо умение и съответно по-слабия от двамата е изтрит и на следващата итерация в цикъла който въртиш по уменията отново ще срещнеш че двамата играчи имат общо умение (защото уменията си ти изнесени в отделни променливи) и съответно ще се опиташ отново да изтриеш играч който вече не съществува. Опитвай следните входни данни, това което съм добавил е:

'Bush -> Support -> 150', за да имат повече от 1 общо умение с Faker

 

solveMOBAChallenger([

'Pesho -> Adc -> 400',

'Bush -> Tank -> 150',

'Bush -> Support -> 150',

'Faker -> Mid -> 200',

'Faker -> Support -> 250',

'Faker -> Tank -> 250',

'Pesho vs Faker',

'Faker vs Bush',

'Faker vs Hide',

'Season end'

])

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.