Loading...
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Как да поставим пауза на конзолата

С риск да открия топлата вода (може би е предавано на лекцията за вход / изход от конзолата, но още няма запис от такава), за да не стартираме непрекъснато програмите си с Ctrl + F5 като последен ред може да пишем:

 

Console.ReadLine(); // чака за Enter
или
Console.ReadKey(); // чака за произволен бутон освен специалните

Източник
0
Programming Basics
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Thread.Sleep

До сега това съм ползвал за такива случаи.

п.п: Иначе не виждам защо да не си ги стартираме с ctrl + f5 ;?

1
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Като коментирах в друга подобна тема  въпросът е да представиш нещата така, все едно програмата, която пишем ще бъде компилирана в ехе.

0
dimitarstoyanov90 avatar dimitarstoyanov90 164 Точки

 Когато тествам за евнтуални грешки в програмата, както си споменал, за да не натискаме винаги Ctrl + F5, аз си правя един "while" цикъл, който винаги е "true".

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Сложи на най-долният ред Console.Read(); или Console.ReadLine(); и няма да ти изчезва конзолата.

А най-добре , сложи цялата си задача в един while (true) {}; цикъл - така ще ти се върти непрекъснато програмата и можеш да си нанасяш всички пробни стойности ,без да рестартираш.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.