Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DavidMetlej avatar DavidMetlej 0 Точки

Mac за Java script

Здравейте, смятам да си закупя macbook и да уча JS, но не знам дали тази ОС е подходяща, а не искам да се прекарвам. За това ако някой има мак, и се занимава с JS моля да сподели мнението си! 

Тагове:
0
Общи приказки
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

Привет,

В едно интервю Наков казва, че Мас се ползва предимно от дизайнери.
Като се има превид, че JS заедно с HTML е основното нещо за направа на съвременните сайтове -  закупуването на МАС е много добра идея.

Стига да имаш парите, разбира се. :)

1
28/08/2019 20:29:44
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

os няма никакво значение. Мак са скъпи играчки. Ако е само заради един js няма смисъл. В крайна сметка всичко опира до ide-та и среда за работа. Visual studio code върви на всички операционни системи така или иначе. Въпроса е дали ти се дават толкова пари и за какво ще го ползваш. 

Аз си имам едно Lenovo L430 взех го преди 2 години 2ра ръка за 300 лева и още си държи и си кодя всичко от js до python и тн. Единствено му сложих ssd и малко рам, малка инвестиция от около 200лв.

Така че това че ще гледаш да се занимаваш с js не трябва да ти е определящо за избора на машина. А пък още по - малко пък за html-a  колежката/колегата се изложи малко :Д.

1
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

Аз редовно си се излагам. cheeky Обаче виж как Коко ползва само Мас и друго не признава...

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Е то и аз само баскетболни Nike нося заради миналото си. Но това означава ли че всички трябва да хвърлят по 200-300 лева за маратонки или 2000-3000 лева за лаптоп като могат да минат с 1/6 на тая инвестиция. Хората сме роби навиците си. Аз не казвам че мака е лоша машина дори напротив но за тея пари айде няма нужда.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.