Loading...
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Няколко въпроса относно Website Developer професията

Здравейте. Догодина ми предстои да кандидатсвам. Моята цел е да избера възможно най-добрата специалност за мен. Да ми е интересна и разбира се, да се изкарват добри пари. Попаднах на СофтУни и разгледах специалностите. Най-привлекателна ми се стори тази за уеб разработчик. В момента имам доста малък опит. Преди време бях изградил сайт, но с готова тема на blogger. Бих казал, че от посочените специалности тази ми е най-интересна. Понеже никъде не видях да пише за SEO, искам да ви попитам в изучаването на тази специалност включва ли се и изучаването на SEO ? Все пак това е от голяма значение за един сайт. Видях също, че заплатите започват от 700-1000 лева. Знаете ли колко време стаж е нужен, за да нарастне тази заплата, както и до какви суми може да достигне ? Също и пишат ли се кодове за създаването на сайтове ? Ще се радвам ако получа отговор на поне част от въпросите. Благодаря предварително. :)

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
nikshi avatar nikshi 45 Точки

Моят съвет е да не гледаш толкова комерсиално на нещата. Заплатата е относително нещо и за радост, в този сектор зависи най-вече от знанията и уменията ти. Ако програмирането ти е страст, то в СофтУни ще може да развиеш страста ти, а станеш ли добър високата заплата няма да избяга. Учи се доста за Уеб разработката, още първо ниво се учат основите на HTML + CSS, JavaScript и PHP. Във второ ниво се учи специална дисциплина JS OОП и JS приложения. До колкото знам след това ще се учат и бази от данни. Всичко това съчетано с различни допълнителни fast-track курсове, семинари и конференции ще ти бъде един чудесен старт.

2
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Нямам опит все още в програмирането. Както бях споменал, до сега имам един блог който е на готова система. Там ми се е налагало само леко да променям кода, за да добавя различни неща, но нищо повече. Започнах да гледам клиповете в Youtube за Ниво 0, за да мога да придобия и по-голяма представа.

0
nikshi avatar nikshi 45 Точки

Никой не се е родил научен. Затова е СофтУни, ще се научиш и ще натрупаш достатъчно опит :)

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.