Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nexus avatar Nexus 119 Точки

Голяма молба към лекторите!

Привет,

Аз съм един от начинаещите студенти. Към момента нивото в което съм като материя е до лекцията :

Цикли, методи, класове - Java basic.

Записан съм online и след като прегледах предишните лекции (опитвайки се да вървя малко преди моя курс) бих могъл да си призна, че вече сериозно се затруднявам. Тоест , нещата до цикли са ясни, но малко след това понатежават  новите неща от Java-та.

Записан съм online и каквито и недостатъци да има тази форма на обучение тя е единствената ми опция за момента (както предполагам и на доста колеги). Понеже малко или много основната информация която получавам е от записите, не малка част от форума, като разбира се налага се и търсене ... където може да се търси Ви моля за следното: :)

А следното е :

Моля Ви преди приключването на даден запис обръщайте внимание на домашното! Какво точно имам предвид може да се разбере от този запис - https://softuni.bg/Trainings/Resources/Video/1151/Video-14-may-2014-Nakov-Java-Basics-May-2014 .

Лекцията е водена от Наков, който след материала минава обстойно по всяка една задча от домашното с много ценни жокери които за начинаещи като мен помагат значително. Без тях лично аз сериозно се затруднявам как точно да започна не малко от  задачите. Естествено в някакъв момент стигам до решенията и започвам да си ги превеждам за да ги разбера и да мога да ги направя сам. Въпросът е преди да стигна до решенията (готовите решения) да опитам сам да стигна максимално далеч . Извинявам се ако бъркам, но за да не кажа само неговите , нека е - почти само неговите лекции имат отделени минутки за преглед на задачките.

Казано с други думи, кратък разбор на домашното с няколко насочващи думи какво да се направи са старшно полезни за начинаещи и далеч не значат , че домашното е предварително решено. Напротив правят го много по-интересно защото си казвам, че мога и сам да ги измисля. Иначе следва реакция - "Баси, тия луди ли са, тва как да го направя".

Не знам до колко Ви убедих, но съм сигурен, че би помогнало на много колеги да се справят по - добре.

Поздрави,

А.

 

 

 

23
Java Advanced 27/01/2015 11:05:38
gudov avatar gudov 274 Точки

На мене някой от условията на задачите не ми стават ясни и ще е много добре някой да ги разяснява в края на всяко видео.

2
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Хубаво е ако имате някакви затруднения веднага да пишете и в темата за домашното от вашето ниво. Така хем се насърчава комуникацията между вас, хем и форума се развива. И един съвет: винаги след като си напишете домашното разгледайте решенията на колегите ви. Винаги ще научите нещо ново и полезно, което те са използвали. Аз от решенията на колеги съм попил много ценна информация.

6
27/01/2015 12:12:27
avgustinov avatar avgustinov 31 Точки

Подкрепям тази идея!

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.