Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Mazulov avatar Mazulov 3 Точки

Linux/Windows For Java and other Programming Lenguages

Здравеите

 

Първо оправданието ми защо не съм задал въпроса в Linux System Administration:Защото виждам ,че тука в тази част на форума има повече хора и повече хора я следят.

Въпроса ми е :Добра ли беше идеята да направя Linux като Default operating system защото доколкото разбрах напред в нивото ще ми е нужно Visual Studio което обаче го няма в Linux и Дали да си остана с Linux  или да го Dualboot-на ?

 

Благодаря предварително. :-) :-)

0
Java Advanced
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки
Best Answer

Здравей, като човек завършил нивото мисля, че би могъл да си изкараш и с Linux-a. За курсoвете по HTML/CSS и JS, ще можеш да ползваш WebStorm и съответно за PHP - PHPStorm. Ако все още не са ви пратили мейл от СофтУни със безплатни едногодишни (ако не се лъжа) лицензи за гореспоменатите продукти, предполагам ще ви пратят.

2
Mazulov avatar Mazulov 3 Точки

 Мерси за отговора :) щото сега някакси се приспособих към линукс и си ме кефи като цяло затва питам.My poor hard drive tho.... everything got formated becouse i didnt pay atention... :(((((( :D

1
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Аз също съм с 2 операционни системи, но да си кажа честно по-често използвам добрият стар Windows, a Убунтуто не съм го пускал много отдавна. Ако искаш мога да ти пратя лицензи валидни до месец април (или май) ако все още не са ви пратили.

0
Mazulov avatar Mazulov 3 Точки

Ще изчакам да видиме :).

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Според мен dualboot e най-добрия вариант. Има начин да пишеш .NET код и под LInux, но според мен за момента това е извращение.Имайки предвит, че .NET от скоро е open-source проект може би в бъдеще нeщaтa ще се променят доста. Аз лично съм с дуал-буут, сложил съм си едно Убунту и гледам да пиша всичко различно от C# там. В СофтУни обаче до края на обучението си няма как да не ти се наложи да пуснеш windows. А и ше ме извиняват всички Linux юзъри, ама за обикновно ползване на една машина (говоря браузинг, гейминг, филми и т.н) windows е далеч по-удобен и бърз.

2
31/01/2015 14:47:23
Achev avatar Achev 53 Точки

Linux има и алтернативи за .NET (макар, че .NET и Linux не е най-добрата идея, но колкото да изкараш курса ще ти свърши работа), програмката се казваше MonoDevelop, писал съм на нея не е от най-небъгавите IDE-та, но ще ти всърши работа. Другия вариянт е виртуалка или dual boot, вече ти си решаваш какво да ползваш.

П.С. И да, добра идея е Linux да ти е default.

1
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Какво разбираш под default. Ако имаш предвит върху чиста машина само с Linux да й сложиш на unlocated partition-a Windows, ще го гризнеш, защото bootlaoder-a на Windows разбира само от ntfs и иска целия драйв, и ще ти омаже партишаните като го инсталираш. Даже въобще не съм сигурен какво ще стане. Задължително първо се слага Windows, през него се прави един allocated space на драйва, и след това се слага линукс върху този алокейтнат спейс.Линукс инсталацията сама ше си го форматне до ext4 и ще си сложи bootloader-a където тряба без да пипа уиндоуския. Поне аз не знам да има друг начин за дуал-буут, в смисъл върху Линукс машина да сложиш Уиндоус.smile Ако си запознат, сподели да обогатяваме опита!

1
31/01/2015 19:06:54
Mazulov avatar Mazulov 3 Точки

Default operating system ама ще остана само на линукс .

0
krisvarna avatar krisvarna 2 Точки

В началото и аз реших да го направя дуал буут, чрез суичаване, но нещо се омаза работата и ми зареждаше само убунтото. Накрая преинсталирах иначе здравия уиндолс и сложих на виртуалка (Virtualbox) линукса и за сега (почти) всичко е наред. Изтеглих някаква версия, но тя омазана ли се оказа, незнам.. не искаше да зарежда. След това айде наново свалих друга, която беше по-стара и стана работата. Някаква каръщина беше... 3 дена си играх. :) От време на време се появяват някакви ерори, когато съм във виртуалката, но цъкам им кенсъл и продължаваме напред. :)

0
JulianMarinov avatar JulianMarinov 11 Точки

 

Колега, ристорването на омазания уиндолс буут става с няколко команди от конзолата на инсталационното двд или флашка.

bootrec /fix
bootrec /fixmbr
bootrec /rebuildbcd

http://superuser.com/questions/460762/how-can-i-repair-the-windows-8-efi-bootloader линка разбира се едва ли е най-добрия но като за стартова точка по темата върши работа.

1
01/02/2015 00:28:03
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Първо ниво можеш да го изкараш само на Линукс, във второ ниво също доста голяма част можеш да я изкараш само на Линукс, но истината е, че във 2-ро и 3-то ниво се ползва .NET и C#, така че имаш два варианта - виртуалка с Уиндоус или истински дял с Уиндоус.

0
31/01/2015 23:11:50
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.