Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

spas90 avatar spas90 0 Точки

[Homework] HTML5 Semantics

Здравей т е! Аз има проблем с  трета задача "Magic Car Gallery " .Размерите на снимката от значение ли са или се задават в css-a ?

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5 20/02/2015 11:32:38
NapushenBuhal avatar NapushenBuhal 17 Точки

Аз лично съм си задал размер като атрибути на iframe-a: <iframe name="Cars" width="180" height="135" src="images/mustang.jpg"></iframe> и отделно си преоразмерявам снимките на photoshop в същия размер.

1
20/02/2015 12:29:41
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Mожеш, след като си зададеш размер като атрибути на iframe-a, да потърсиш снимки в гугъл - с абсолютно същия размер - search tools -> size -> падащо меню -> Exactly (последното е). :)

1
20/02/2015 15:32:42
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

За да не отварям нова тема, ще попитам тук : 
На втора задача, как да сложа с линк audio и video (не от youtube), които да работят. 
Размерът на домашното е ограничен и няма да мога да го кача, ако сваля фаиловете и ги добавя така... 

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Имаш три варианта:

1. Качаваш файловете някъде и даваш линк към тях.

2. Даваш линк към файловете локално и обясняваш в едно текстово файлче откъде аджеба проверяващия да си ги свали за да тръгне цялата работа...

3. Слагаш максимално къси и компресирани аудио/видео клипчета за да се вместиш в лимита.

1
20/02/2015 17:25:39
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.