Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dakov avatar Dakov 4 Точки

На втория if не трябва ли да е >= вместо ==

Ако сумата на четните не е равна на сумата на нечетните отива в else.

0
kristiankaradjov avatar kristiankaradjov 2 Точки

така трябва да е , за да проверим дали сумата на нечетните е равна на сумата на четните

0
25/10/2014 18:44:42
Ivan.Nikolov avatar Ivan.Nikolov 8 Точки

Здравейте колеги,

горе-долу реших задачата, но горе-долу, тъй като за min number ми показва/остава стоиността за integer MinValue, a не най-малкото въведено число! Може ли някой да ми каже къде ми е грешката, моля!

Това ми е "кодът": Problem 3. Min, Max, Sum and Average of N Numbers

Благодаря предварително.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

min трябва да го инициализираш с MaxValue.

Друга препоръка - след като знаеш предварително размера на колекцията, ползвай масив, няма нужда от списък.

И нещо, което доста улеснява нещата, ако ползваш Linq (using System.Linq в началото), имаш готови методи, които ти смятат минимални, максимални и средни стойности на дадена колекция, например може да кажеш: int min = numbers.Min().

Последно, вторият цикъл не е необходим. Може сметките за минимум, максимум и сума да ги вкараш още в първия цикъл. Средното е логично да не се смята в цикъла, а накрая, просто да се раздели сумата (след като е сметната окончателно) и да се раздели на размера на масива.

1
21/10/2014 19:25:30
Ivan.Nikolov avatar Ivan.Nikolov 8 Точки

Ето 2 варианта за 17-а задача и от мен следвайки Euclidean algorithm.

Problem 17*. CalculateGDC

Послепис:

17* се оказа по-лесна от останалите без :( . Дава верни отг. на примерите, но дано поне да е вярна хаха

 

0
Mkey5 avatar Mkey5 16 Точки

Колеги , малко помощ :? Това ми е решението на 3-та задача : http://pastebin.com/EMdUPxk4

Но за Min , когато най-малкото число е = 1, дава min=0. И при закръглянето "avg" не го вади точно.

Благодаря , предварително ! :) 

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Заделяи масив голям колкото length, а именно:

int[] array = new int[length];

Защото като заделиш 10 и напишеш 2 числа примерно 1 и 5 останалите числа са 0 и от там ти се бърка.

1
Mkey5 avatar Mkey5 16 Точки

Изобщо не се бях сетил за този вариант , благодаря ти , сега всичко е 6 :)) !

0
Tisho_Todorov avatar Tisho_Todorov 8 Точки

Здравейте, ето кода на задача № 4 от Loops-Homework чудя се има ли по-лесен начин за решаването на задачата!?  http://pastebin.com/Ezchu2fC

0
iliqvelkov avatar iliqvelkov 69 Точки

Здрасти.

Ето малко по-кратко решение от мен тук

Поздрави smile

2
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Една забележка пропускаш да печаташ валетата.

1
Tisho_Todorov avatar Tisho_Todorov 8 Точки

Благодаря, попринцип валетата умишлено са пропуснати - нямам големи успехи в играта на карти :) !

Колега доста интересно решение string[] colors = { "♣", "♦", "♥", "♠" }; как успя да ги вкараш символите с това им представяне в масива.

0
24/10/2014 12:16:16
fredddy avatar fredddy 27 Точки

моя вариант на задача 5 тук

0
wolfylambova avatar wolfylambova 4 Точки

Здравейте, някой може ли да хвърли един поглед на кода ми по Problem 18.TraillingZeros..
Смята вярно факториела на числото; раздробих го на цифрички и напълних в масив; след това reverse-нах масива за да започна с нулите в края докато цифричката е !=0.
count ми брои нулите, но изглежда има проблем защото не ми го принтира.
Ето го и кода: 


https://github.com/wolfylambova/LoopsHomework/blob/master/Problem%2018.%20%20Trailing%20Zeroes%20in%20Nfact.md

 

0
28/10/2014 20:08:20
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Доколкото помня условието на задачата искаше да пресметнем колко нули има в края на числото без да намираме самото число, т.е. трябва да се потърси някакъв "елегантен" алгоритъм.

П.С. Ползвай pastebin или github за постване на код, някой модератор ще мине скоро и ще ти махне кода, защото нарушава правилата (до 15 реда може да копираш директно във форума).

0
wolfylambova avatar wolfylambova 4 Точки

Благодаря ти за отговора. Спазвам условието, което изисква output-a на програмата да бъде броят нули в края на факториела от числото. За момента не виждам друг начин, осве програмата първо да го пресметне и след това да преброи нулите, така че смятам че решението ми е валидно откъм алгоритъм. Въпросът ми беше за самия output, който ми прави проблем. 
Поправих  копирания код, мерси.

//Write a program that calculates with how many zeroes the factorial of a given number n has at its end. Your program should work well for very big numbers, e.g. n=100000.

0
28/10/2014 20:09:18
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

В гитхъб ако запазиш даден файл със съответното разширение (в случая .cs), той ще ти направи форматирането и ще оцвети ключовите думи от езика (C#). Може да смениш на текущия файл разширението от .md на .cs, за да видиш разликата.

Права си за условието, не се иска изрично да намерим друг начин, освен смятането на факториела. Все пак ти препоръчвам да потърсиш в нета как да стане, доста по-бързо ще работи програмата, отколкото като смята един голям цикъл и BigInteger. Особено при 100000 на входа се вижда доста дълго зависване.

Конкретно по твоето решение, правиш доста излишни неща - масиви, стрингове (поне така си мисля). Ето леко коригиран код - ЦЪК.

Смятам факториела и после в цикъл увеличавам брояча докато последната цифа е 0; на всяко завъртане деля факториела на 10 и взимам наново последната цифра. Работи, но, както казах, доста бавно, поне 1 минута ми смяташе нулите на 100000! Предполагам това е била идеята ти?

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.