[Q&A] C# outside "C# Basics"

Здравейте,

Днес се сетих да погледна домашното си, от темата "Примитивни типове данни и променливи", тъй като крайният срок за изпращането му е съвсем скоро и исках да съм сигурен, че броят бъгове и пропуски е сведен до минимум. Ровейки се из задачите и гледайки какво съм писал, се замислих колко много още имам да уча, но в същото време, гледайки отговорите на по-опитните от мен ( тук искам да изкажа, благодарности към тях, защото благодарение на това което споделяте, научаваме нови неща и извън самите куросве ), от това и следващите домашни и забелязах как нещата започнаха да ми стават по-ясни и задачи, които преди си нямах и идея как да реша, вече не ми изглеждат толкова страшни. И тъй като се въодушевих реших да спретна една програмка, просто ей така, за да видя какво мога да направя. Хрумнаха ми три неща - калкулатор, игричка "Познай числото от 1 до 100" и нещо което да вади информация, след като си въведеш ЕГН-то. В крайна сметка се спрях на последният вариант и ето какво се получи след няколко часа опити и грешки. Програмката е много проста, но аз много и се радвам, защото е първият ми така да се каже "самостоятелен проект" на C# -  без да гледам, как някой друг го е направил и да се опитват да го направя по мой начин. Всъщност идеята на темата, не беше да се похваля със "страховитите" ми C# умения, а да има тема, в която всеки да може да сподели, да попита, да коментира свои и чужди програмки, кодове, проекти и тн., които не са в "C# Basics" курса, но по един или друг начин ни помагат, за него и бъдещите куросве в Softuni. Ще се радвам, ако дадете предложения, къде мога да подобря програмката и по какви други начини може да бъде направена. :)

Dex