Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, колега,

Благодаря ти, че използваш форума.
Решението ти изглежда прилично.
Ще ти споделя малко градивна критика и искам да я приемеш без да се обиждаш.

Форумът е място, където можем да споделим/обменим опит.
Форумът не е място, където някой да ти дебъгва задачите.
Това че дебъгерът не ти работи не е чужд проблем. Нито пък е предпоставка за задамането на въпроса ти.
Силно те съветвам да инвестираш малко време в интернет и да пребориш как да се подкараш дебъгера. Той само ще ти помогне от тук нататък.

Какво можеше да направиш по-добре в случая?
Ела с конкретен проблем. Обясни какво си направил. Обясни какво не си направил. Обясни кое те е затруднило или кое не си разбрал.

Давам ти жокер, че std::stoi функцията ти гърми.
Поздрави

0
DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

Разбира се, че приемам критиката. Исках да получа входа на теста, който ми гърми, както го давате на други колеги и реших да използвам тази глупава причина. Проблема ми с дебъгера е от отдавна. Търсил съм решение в нета, но неуспешно. Водих кореспонденция с администрацията на softuni, но не решихме проблема. Решил съм да си преинсталирам IDE-то, но ще изчакам да завърши курса защото ме е страх да не прецакам нещо.

Благодаря за жокера! Явно проблема ми беше в използването на to_string функцията. Реших си проблема като не я използвам.

0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Радвам се, че си разрешил проблема.

Идеята ти да преинсталираш IDE-то между изпитите също е добра.
Опитай да потърсиш в интернет "how to use the <insert your IDE here> debugger under <insert your OS here>".

Дебъгера би ти помогнал и на самия изпит.
Както виждаш и аз докато решавам задачи - греша. Не съм робот. Ето за това ползваме помощта на дебъгера :)

0
27/04/2021 14:15:48
DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

Радвам се, че се опитваш да помогнеш. Аз знам как се ползва дебъгера, но проблема е, че сработва много рядко. Обикновено сработва веднъж след като инсталирам някой update на IDE-то, но само веднъж. И това е така от както съм си инсталирал IDE-то. Интересното е, че когато работя на C sharp работи безупречно. Мисля, че без преинстал няма да се размине.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.