Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

C++Advanced-Regular Exam-Format Lines - Не мога да си прочета входа

Здравейте, колеги!

Някой би ли ми обяснил как да си прочета входа? Пробвах по следния начин, но не става:

std::string input;
getline(std::cin, input);

int maxWidth = 0;

 std::cin >> maxWidth;

Тъй като входа ми даден на няколко реда, с getline() функцията не мога да го прочета целия защото тя чете докато не стигне символ за нов ред. По условие ни е дадено да четем докато не стигнем до стринга ###. Затова пробвах да го подам като трети параметър на getline() функцията, но тя приема само char за трети параметър. Пробвах да подам само един символ: getline(std::cin, input, '#') и така прочита целия текст, но тогава пък не мога да си прочета maxWidth защото getline() чете до първия # и програмата очаква да и подам int за maxWidth, а аз реално и подавам следващия # от останалите непрочетени два такива. Гледал съм всички лекции, но не се сещам да сме решавали такъв казус. Ще съм благодарен ако някой ми обясни как се чете такъв вход.

Тагове:
0
C++ Advanced
Smeshan avatar Smeshan 89 Точки
Best Answer

Привет,
ето как го четох аз:

const std::string END_OF_TEXT = "###";

std::queue<std::string> readInput(int& lineWidth) {
    std::queue<std::string> words;
    std::string word;
    std::cin >> word;
    while (word != END_OF_TEXT) {
        words.push(word);
        std::cin >> word;
    }
    std::cin >> lineWidth;
    return words;
}


Може да пълниш в друг контейнер, според зависи как искаш да решиш задачата нататък.

Поздрави,

Илиян

1
DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

Моят подход беше да прочета целия вход на веднъж и да го заредя в istringdtream(), с който да напълня един list. Но докато се усетя, че само с getline() няма да стане, мина час и нещо и преминах на следващите задачи. След изпита видях в нета как се чете такъв вход с getline() и си реших задачата, но след дъжд качулка...

https://pastebin.com/Xn8Q1Dtm

0
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

Здравей,

Имаш ли линк на задачата в judge, не успявам да намеря такава задача

0
DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

Още не са я качили защото изпита беше вчера. Въпроса ми беше как да прочета вход от няколко реда, но потърсих в нета и разбрах: с getline() в цикъл. И е логично да е така, но трябва да имаш малко мозък в главата за да се сетиш. Все пак, благодаря, че се поинтересува!

0
ditchev avatar ditchev 36 Точки

 По принцип, ако не те интересува как завършват отделните редове, можеш да прочетеш целия вход със:

std::string word;
while(std::cin >> word && word != "###")
 {
    "your container".push_back(word);
 }

Всъщност, <iostream> има 3 много полезни error state flags: eofbit, badbit и failbit !!! като, в общия случай, мембър функцията good() връща дали някой от флаговете е сетнат. Дори не винаги има нужда изрично да я проверяваш.

Например, ако трябва да четеш само int-ове без значение на колко реда, по колко на ред и т.н., това е достатъчно:

int number{};
while(std::cin >> number) {
     ....
     ....
}

Много полезни също така са и функциите clear()  и ignore().

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.