Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Alezzi1 avatar Alezzi1 -1 Точки

Общи въпроси за обучението, повишителни и още нещо

Здравейте, реших да задам няколко въпросчета, които не успях да разбера относно обуението ми.

Първия е относно повишителните. Доколкото разбрах има такива но, как и кога се пробеждат, струват ли нещо (това ме интересува понеже реших да се "съкратя" от рябота и да се отдам на ученето за 1 година. Вярно 3'ка на входящия и 3 от задачите дори и не успях да ги започна, но разбирах поне част от тях и определено ми се занимава с това)

Втория - Сертификатите се получават само ако покриваме изискванията (поне 5'ца на някои изпити?)

Третият - Сещам се, че имаше сайт за програмиране онлайн (безплатен - намерих няколко за по 30-40 евро на месец, но доста си е). Понякога не мога да използвам лаптопа и от телефона мога така да се обучавам.

Има ли колеги дистанционно обучение, които са стигнали поне до 2'ро,3'то ниво без да са се занимавали преди това с програмиране и без да повтарят :D

И последния, понеже сега започваме ниво 1, това означава че то ще приключи чак октомври. Ще има ли "лятна ваканция" за море или ще съчетаваме?

0
Въпроси за SoftUni
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Здравей, колега,

След края на всеки семестър има една седмица поправителна сесия, на която можеш да се явиш, ако не си доволен от оценката си. Ако пак не си доволен, можеш да се явяваш неограничено със следващите групи, когато те полагат въпросния изпит. Таксата мисля, че е 20 лв на изпит извън редовната сесия. Сертигикат за предмет се взема при оценка поне 5.00. Съответно сертификат за ниво - среден успех за нивото над 5, а такъв за професия - виж изискванията за професиите. Ако там пише required, трябва просто да си взел съответния изпит. Ако пише excellent, трябва ти оценка над пет. Но реално тези сертификати не са диплома за висше образование и според мен са по-скоро начин ти да провериш знанията си. Не мисля, че имат особена тежст при търсене на работа. В СофтУни има толкова много материали и домашни, че не знам как ще ти остава време да се обучаваш и от други сайтове. Lynda.com имат добри туториали, но са платени. Все пак ако се разтърсиш из нета, има и безплатни техни обучения. Също така Телерик е добър вариант. Много от нас, както и колегите от трето ниво, не са се занимавали преди с програмиране. Аз съм в края на второ ниво и до преди година и половина мислех, че програмирането е някаква ядрена физика, която не мога да разбера посмъртно.

След като имаш три на кандидатстудентския изпит, съветът ми е да отделиш време и да попълниш пропуските си от курса "Основи на програмирането". Тези знания ще ти трябват по-нататък в обучението ти.

0
quickben avatar quickben 966 Точки

Ако не се научиш сам да търсиш отговорите на въпросите които имаш и те интересуват силно се съмнявам, че ще се справиш с натоварената програма, tip: всички отговори на въпросите които си задал ги има във форума стига да потърсиш.....

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.