Loading...
Daniel_Iz avatar Daniel_Iz 9 Точки

Образование в Чужбина, Онлайн Курсове и Изпитни Дати - Проблемация

Здрасти!

 

Записах се за PB курса, Съответно мисля да премина след това към Fundamentals в онлайн форма на обучение. Проблемът е, че уча в Чужбина присъствено, съответно и живея през това време там. Доколкото разбрах, изпитните дати са съответно през Октомври и през Март (поправка), което е много яко, ама някак си не съм в България по това време.

 

Не смятам, че има повече от трима човека, които са във ваканция по това време, пък и да са повече от трима, сигурно не учат и в Софт Уни. Тъй като изпитите са само присъствени, някак си не става цялата работа.

 

Няма ли да е по-добре, за всички в тази ситуация, поправките да са между 20ти декември и 10ти Януари (примерно), когато повечето университети имат Коледна Ваканция? Или поне да има някаква вратичка за тез ужасни хора, учащите в чужбина?

 

Поздрави! :)

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni 15/06/2015 05:09:16
Kosta.Kanev avatar Kosta.Kanev 27 Точки

Привет. За жалост най-вероятно няма как датите било то за лекции или за изпити да са съобразени с личните предпочитания и ангажименти на всеки студент. И не е само в СофтУни така ами където и да отидеш. Никой няма да смени датата на 4 цифрен брой студенти за да съвпадне с графика на един или на шепа хора. По скоро гледай да си опечеш работите така че да се явиш на обявената дата :) ако пък не успееш... next time. Аз например съм си направил сметката , че за всеки изпит ще трябва да пътувам близо 400 км. и да си сменям почивките на работа,да си пускам отпуски и т.н. , но жаланието ми явно е по силно от това. Поздрави.

1
Daniel_Iz avatar Daniel_Iz 9 Точки

Не, нямам предвид да се сменят дати, а може би да се добави една допълнителна.

 

Всичко звучи хубаво, и аз самият бих направил като теб, но става дума за 2400 километра по въздух, за които трябва да си взема 4 самолетни билета (няма директни полети), съответно 2 за отиване и 2 за връщане, които възлизат на цена от 500-600 лева до 1000 лева общо, което не са малко пари.

 

Не разбирам защо ми се дават минуси - просто попитах дали има някакво решение за този проблем, като се опитах да го напиша леко хумористично. Съжалявам, ако съм засеганл някой!

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Като вариант за теб виждам единствено да си учиш материала самостоятелно без да записваш официално курсовете - следвай лекциите, решавай домашните, решавай изпитните задачи. Когато/ако се върнеш в България се записваш и се явяваш тогава на изпити.

Втори вариант - започваш да учиш в подобна организация като СофтУни /ако има такава/ там където си и където можеш да се явяваш на изпити.

Програмата е такава, че поправките са в края на всеки модул и няма как да са по-рано или по-късно. Досега индивидуални изпити не е имало, а предполагам и едва ли ще има, защото подготовката на всеки един изпит отнема доста ресурс.

3
Daniel_Iz avatar Daniel_Iz 9 Точки

Мерси много за отговора!

 

Да, разбирам, че е доста проблемно да се прави допълнителен изпит, било то за 1 или 100 човека, пък да не говорим ,че това са почивните дни на всички, и би било доста кофти за тези, които биха го направили достъпно.

 

За първият вариант - звучи хубаво, и принципно нямам никакъв проблем да се явя по-късно на изпитите, стига да мога да се запиша официално и в следващите курсове, без да съм взел изпитите от предишните, и съответно да ги взема, когато може. Това изречение малко объркано се получи, надявам се да се разбира достатъчно.

 

За втория вариант, не мисля, че има толкова страхотна организация като Софт Уни, където и да е било по света!

 

Аз мислех, ако може да се направи така, че да си взема изпитът от там под изпитни условия, евентуално организирани от университетът, в който уча, ако може да се договри някак си между Софт Уни и другата институция съответно. Знаете ли дали би било възможно да се случи нещо подобно?

 

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.