Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

p.yordanov avatar p.yordanov 51 Точки

SharePoint 2013 consuming RESTful Web Services

Здравейте,

Имам специфичен проблем със SharePoint 2013 и използването на външни RESTful уеб сървиси. Проблема по същество:


Имам SharePoint приложение, качено на един сървър и трябваше да напиша няколко уеб сървиса, които да се използват в него.
Използвах C# Web Api за да ги създам, качих ги (на друг сървър) и си заработиха както трябва. След това дойде и проблема. Не успявам да накарам приложението да ги използва. Пробвах по всякакви начини, четох и документации, но без успех. 
Успешно мога да ги добавя във SharePoint Designer-а като Data Source, но в момента в който се опитам да достъпя този Data Source (т.е да създада Data View) получавам следната грешка: 
    Тhe server returned a non-specific error when trying to get data from the data source....

Съвсем наскоро се сблъсках за пръв път със SharePoint и наистина не знам как да подходя. На няколко места четох решения на този проблем, но за съжаление нищо не проработи при мен. 

Ако има някой, който е използвал тази технология, ще съм му благодарен ако ме насочи по проблема или ми даде алтернативно решение как да достъпвам RESTful уеб сървиси през SharePoint приложение.

0
Advanced Level: Back-End
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Ауторизирал ли си връзката към endpoint-а в AppManifest файла?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.