Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

radi81 avatar radi81 43 Точки

Каква оценка ми е нужна за прием в онлайн форма на обучение

Здравейте и от мен,

Може би малко некоректно формулирам въпроса си, но ориентировъчно каква оценка от изпита е необходима за прием в онлайн формата на обучение (т.е. без стипендии и т.н.)?  Въобще има ли някакви други критерии за прием освен изпита?

Ако някой реши да отговори на въпроса ми, предварително благодаря.

1
Въпроси за SoftUni
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

100 точки мисля, че беше минимума за прием. Но е силно препоръчително да можеш без големи трудности да решиш поне 4 задачи, за да не закъсаш в следващите курсове. Като те приемат няма да стане по-лесно, напротив :)

Успех!

2
radi81 avatar radi81 43 Точки

Благодаря за бързия отговор!

А може ли малко повече информация за точковата система, една задача по колко точки носи или какъв е регламента?

Тъкмо започнах да чета книгата на г-н Светлин Наков и колектив "Въведение в програмирането с JAVA" и да научавам нещо, а сега видях, че подготвителния курс е на C#. Опасявам се да не ги омеся двата езика понеже все пак никога не съм се занимавала с програмиране преди да започна да чета въпросната книга.

0
20/08/2015 21:50:48
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Всяка от 5-те задачи носи по 100 точки. Изгледай някоя подготовка за изпит от предишни курсове, както и встъпителната лекция. Там е обяснено всичко.

0
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Здравей.
    Ако в момента си онсайт т.е. редовно, за прием в СофтУни ти е необходимо явяване на изпита на конкретната дата. Решаването на 5-те задачи за 6 часа ти дава 80%, 10% е от предадени домашни, 10% имаш също ако проверяваш домашни. Ако в моента си онлайн 100% от представянето ти на изпита се взема в предвид за приема ти като крайна оценка. Всяка от 5-те задачи дава по 100 точки, следователно 500 точки е макса. Минимума за прием според информацията, която получих аз е от 100 до 150-200 точки в зависимост от процента успеваемост и до това, колко студенти може да приеме университета. След като се представиш успешно и си приет, можеш сам да избереш в каква форма на обучение да продължиж в СофтУни, следователно редовна или онлайн. Надявам се да съм бил максимално ясен и полезен.
    Поздрави, Недялко.

3
radi81 avatar radi81 43 Точки

Чудесно, коментарът е много полезен! Благодаря за включването.

1
odesis avatar odesis 26 Точки

Здравейте ! И аз се интересувам от начина на оценяване. Какво е необходимо , за да успее човек да получи стипендия ? На първата лекция Наков каза, че са нужни 475 на изпита , но как се намесват и точките от домашни и упражнения?

0
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

    Здравей.
 За стипендия трябва да решиш вярно всички задачи и да получиш 500 точки, след това да подадеш документи. 10% от най-добрите им е безплатното нивото, в което влизат след изпита, ако си от тия 10%, е почти сигурно, че ще вземеш стипендия. Успех.
    Недялко

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Да попитам и аз, докато е станало на въпрос, за да не отварям нова тема, защото въпроса ми е сходен... Така тъй, като аз съм се записъл под онлайн форма на обучение само за Basic курса 2015, който в момента тече, и евентуално живот и здраве на 18 октомври след изпита, ако стане така, че ме приемат да уча в СофтУни бих желал да уча присъствено в следващите нива на обучение. Та въпроса ми е ще има ли нещо, което ще е по различно от обикновенно в сравнение с моята ситуация? Ще се изисква ли нещо от мен, което не знам или ще има ли някаква летва, която трябва да прескоча за да бъда приет? Както колегата по-горе пита каква оценка ще му е нужна за да бъде приет под онлайн форма на обучение? Мен отговора касае ли ме? Смисъл такъв, че аз на практика, ще кандидатствам за присъствена форма на обучение след успешно взет изпит?

Може би и питам излишно, защото въведителният курс не е задължителен и всеки може без да е минавал през него да дойде на 18 октомври на изпит, да се яви, да го изкара и да започне да учи под присъствена форма на обучение. Но реших да се подсигуря и да отворя една скоба в темата на колегата с идеята някои да я затвори.

Като има време някой и разбира се желание и знанието да отговори на въпроса, нека да пише 2 реда и да хвърли малко светлина върху въпроса, за да стане ясно, както на мен така и на останалите.

Благодаря и поздрави! :*

0
GetPeace avatar GetPeace 5 Точки

Не... материалът е един и същ, условията са едни и същи при присъствена и онлайн форма.... просто при онлайн формата си лишен от преференции като помощ от лекторите както в присствената форма, домашните не ти носят допълнителни точки за крайния резултат от изпита, не се възползваш от възможност за стипендиии и препоръки за работа след завършване на обучението си...  Тоест и в присъствена и онлайн форма учиш едно и също, но в присъствената се възползваш от всички нпреференции на СофтУни а в онлайн формата не ак толкова...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.