Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Може ли да се хакне Viber?

Здравейте,

според мен всеки човек познава програмата Viber, след инсталиране на телефона или на PC се иска верификационния код, който е пратен на съответния номер и за да довършите операцията номера трябва да е физически пред вас за да стане.

Та по същество, напоследък много приятели ми задават въпроса, дали след като има този верификационен код, дали е възможно трето лице да регистрира номера ти при положение, че физически номера не е при него, а при собственика му. На този въпрос, лично отговарям с твърдно не, но както е известно не може да знаеш всичко.

Въпроса ми e същия, но към вас - Възможно ли е, непритежател на телефонния ви номер да се регистрира и да навлезе в личното ви пространство?

Много благодаря, предварител!

Антонио Тодоров

Тагове:
0
Общи приказки 10/09/2015 18:42:50
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здрасти!

На дълго и на широко съм обсъждал подобни теми с разни запознати специалисти: крайното мнение е едно и също - примерно за сайтовете. Ако има опция да си възстановиш pass ( примерно забравена парола ), това е задната вратичка, която ако знаеш, как да минеш през нея ти хакват профила. 

Замисли се следното: при положение, че вече навлиза и 4 G технология и по клетките на мобилния телефон могат да те подслушват ( да не говорим, че за да ползваш пълноценно телефон с андроид ти трябва профил в gmail и от гугъл те следят на всяка крачка при търсене в търсачката, при сваляне и какво ли още не, че даже може да ти направят и профайл само по търсенията в търсачката ) и самия факт, че има хора, които те проследяват дори ако ползваш Tor браузър ( да не говорим, че гръмна преди няколко години новината, че и скайп и лични мейли се следят ), то повярвай ми може и viber да бъде хакнат. НО кому е нужно цялото упражнение - ако някой от твоите познати си пише с разни хора с връз дълги бради от някои по-"оперативно интересни" страни и обсъждат "фойерверки" на различни места ( надявам се ме разбираш ) бъди сигурен, че вайбъра му е много лесно да се проследи. 

Ако говорим за познати, които си разправят на коя кака кои неща са по-големи - то едва ли някой ще си направи труда да се занимава. Може и да успее, но като порови доста в някой руски сайт ( ако знае, как да го намери ) и има сериозни познания. 

Така, че най-просто казано - всичко може да се проследи, хакне и провери, освен ако нямаш егати криптирането ( което за един личен вайбър едва ли някой ще се занимава ).

Може да съм голям фен на конспирациите, но според мен, колкото по-развити технологии толкова по-голям достъп и контрол от страна на хората, които имат нужда.

:)

EDIT: сега ми дойде на ум: има документирани случаи ( не един или два ), в които хора хакват и пентагона. Защо да няма хора, които да хакнат вайбър? Пак опира до нуждата и възможностите :)

2
10/09/2015 19:22:13
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Да, това е неуспорим факт то е ясно, че хората от по-висши служби извършват такъв тип дейност, която удобрявам, защото какво му дреме на един такъв служител, че обсъждам един коя си, без да съм заплаха към, които и да е. Трябва да има конторол, за мое щастие не подкрепям никакви общества или хора, които нямат си и на идея за какво живеят. Тука става въпрос като цяло за обикновени хора, които са лъгани по подразбиране от отговора ти от други обикновени хора, че vibera им бил хакнат и за това съобщението с рогатни да кажеме не е бил от него. 

Иначе и аз съм на мнението, че трябва наистина да имаш доста познания и интерес за да хакнеш нечии Viber. Това за конспирацията, което казваш дори вече не е обществена тайна. Бях гледал по National Geographic ако не се лъжа, че хора на случаен принцип са били подслушвани и се вадили огромни досиета за целия им живот.

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

По принцип, по начина по който си задал въпроса, аз го разбирам, дали изобщо е възможно - очевидно, да. А за средностатистическия потребител - бях чувал за случаи, че някой си паралия намерил някой си хакер и му платил, за да може да следи вайбъра на жена си / любовницата си. До колко е възможно в БГ - не мога да кажа, предполагам че има не малко хора, които могат да го направят, друг е въпроса, за колко пари и как да ги намериш ( едва ли влизаш в някой форум и просто търсиш човека, който може, но пък знае ли човек ). В конкретния случай за ругатните: едва ли някой ще му хакне телефона. По-скоро приятелката му/жена му/детето му/ приятел за бъзик го е взел и го е написал или самия той и се прави на луд ( само предположения ). Краен вариант: някой пичага е разбрал, как се прави и е хакнал вайбъра му и се гаври, но това се проследява също не толкова трудно, друг е въпроса, кой ще го направи :)

А относно контрола - ами пак си зависи. Аз лично съм много против някой да ми рови из кореспонденцията, ако ще и само за жени да си говорим, но пък от друга страна предполагам е трудно да се разграничат двама човека / аз и някой си, който видиш ли "им" трябва /, но и това вече си е съвсем друга тема ( и то не малка ).

Просто пример: защо 1.1. от компютърни защити е: ползвай офлайн компютър и също така, не малко хора с възможности използват телефони от преди 20 години и до ден днешен.

EDIT: само казвам - не съм разбирач, нито хакер, това са само предположения и мое лично виждане на нещата :)

1
10/09/2015 19:42:11
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Здравейте!
Ако верификацията се извършва чрез телефонно обаждане както се е случвало при мен, поради забавяне на смс-а, то тогава е почти невъзможно. Естествено с допълнителен софтуер може да се пренасочи обаждането и пак да се верифицира друго лице.

Ако верификацията е чрез смс, то тогава има възможност чред друг (допълнителен) софтуер да се прочете смс-а  дистанционно . Което позволява верифицирането на друго лице със съответният телефонен номер. 
Проблема тук е ,че кода е единствената защита - ако примерно имаше и парола и код то тогава "хакването" би било почти невъзможно.
Все пак още не е измислено такова нещо което да е написано (направено) от човек и да не може да се хакне от друг човек.

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.