[Homework] Java Syntax
Здравейте колеги,
хайде да обсъдим и новото домашно. За мен лично най-трудната задача беше тази с форматирането, просто не ми се получиха нещата с добавянето на нули като ляв падинг при бинарното число. Пробвах доста варианти от stackoverflow, но никой не стана. Накрая си свалих външна библиотека guava и тя направи чудото.
В домашното на 12-та задача стринговете Gosho и Pesho са равни на = 53253, а не, както беше дадено в примера по-голямо число, смятах го и на калкулатор отделно така, че не разчитам само на собствената си програма, за да казвам, че има грешка по домашното.
Java ми става все по-интересна и доста ми хареса регекса while(matcher.find()) доста по-лесно отколкото в c# match.Success после match.MoveNext() или там, както беше.
Надявам се и да видя свястно решение на 7-ма, че моето е малко хакнато, просто не намерих как се ползва рандом с долна и горна граница, каkто при c# и ако може някой да ми отговори на следните въпроси:
Някой може да ми каже в java кое замества @, за да не избягвам всеки символ по отделно ?
В github тази папка out/production трябва ли ми или да я махам ?
Задачите:
05. Convert from decimal system to base-7
06. Convert from base-7 to decimal
07. Randomize numbers from N to M
11. Starts and Ends With Capital Letter
Няма грешка в примерите. Не си си показал кода и затова не мога да ти видя грешката. Но ето моят код: http://pastebin.com/iihCZ8yu Дано ти е полезен :)
Открих проблема, на едното място бях оставил float - всичко трябва да е с double. И Бтв аз се бях заблудил че float пази до 7мия знак след десетичната запетая , а то е че цялото число може да е до 7 знака т.е 239530.27 вече му е голямо. Не че му е голямо ами започва да закръгля по странен начин...т.е да го кажа по-правилно - float i double могат да пазят много големи числа (float до 38 нули, а double до 300 и нещо нули доколкото си спомням) но с определена точност. Още не съм осъзнал напълно какъв е смисъла от число, което може да има 200 знака след запетаята (записано в експоненциална нотация), но след 15тия да са неправилни.. май има нещо общо с двоичната vs десетична репрезентация на числото, но да не задълбаваме...
Виж моя код колко е прибран
http://pastebin.com/yPsqUGmx
С един поглед всичко се разбира. Според мен е напълно излишно от методи за такива прости задачи. Да, променливите не са по конвенция, но в условието така са дадени и формулите се четат бързо и са на 1 ред..
ПП: 14та според мен не е за 3 звезди в никъв случай, можеби са и дали защото изпреварва лекцията за колекции и карти. До колкото прегледах различните решения, мисля че е помислено за всичко вече. А ако се чудите защо не е давана на изпит - ами много просто, може да върнеш true ili false без да правиш нищо и така половината отговори в judge стават вярни (40 точки от въздуха примерно)
14та е елементарна. Незнам защо тръгнах да я решавам с речник първия път.
Решение на колега с 2 вложени цикъла и 2 стринга:
https://gist.github.com/vdonchev/a20f40f3d991b7f53050