Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки
Best Answer

Ето как трябва да са подредени според StyleCop (едно тулче, което се кара за неправилно форматиране на кода): http://stackoverflow.com/a/310967

Като цяло е въпрос на конвенция и в някои проекти може да редът да е различен, но важното е да се установи един начин и той да се спазва. От вас ще изискваме в курса по КПК да спазвате конвенциите на StyleCop.

Накратко: константи -> полета -> конструктори -> пропъртита -> методи. От всяка група първо статични, после нестатичните. По отношение на accessibility (public -> internal -> .. -> private).

4
24/11/2015 18:52:29
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Виж първите лекции по КПК. Конвенцията е - полета, конструктори, пропъртита, методи, вложени типове. Не съм сигурен делегатите и ивентите къде спадаха, сигурно след методите.

Друга конвенция е да се пишат първо статичните членове, както и публичните преди тези с по-ограничен достъп. Т.е. публичен статичен член трябва да е преди публичен инстанционен, публичен статичен трябва да е преди скрит статичен и т.н.

StyleCop ще ти подскаже ако не си подредил нещата правилно, проучи как да си го сложиш, понеже зависи и от Resharper май.

3
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Ето ти един guide за това как да си инсталираш StyleCop за VS2015, взет от форума на Телерик.

"Ето още как може да инсталирате преработка на StyleCop за VS2015 тази поддържа StyleCop settings:

How to install it :

  1. Start VS2015
  2. Go to Tools and select "Extensions and Updates..." menu
  3. Select "Online" then "Visual Studio Gallery" on the left list
  4. In search box enter : "StyleCop"
  5. Select and download "Visual StyleCop"
  6. Then right click on your project and run StyleCop"

Source : тyк.

Това на мен по този начин ми върви перфектно и съм много доволен.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.