Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Alexander92 avatar Alexander92 1 Точки

намиране на стаж/работа без опит

Здравейте, имате ли някакви пропоръки или опит да предложите някакво место като стажове ниско платени като 200-300 лева заплащане, като някакъв изпитателен период, в който все едно се води като форма на фирмено обучение или нещо подобно, което има реален шанс в последствие да премине в работа. Просто ми се иска да започна възможно най-скоро работа.

3
Общи приказки
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

С твоите резултати трябва да търсиш работа извън сферата на програмирането. Там, обаче си в конкуренция с хиляди други гладни хора от цяла България. Може би трябва да си вдигнеш нивото и да се пробваш с програмирането?

Наков

8
radi81 avatar radi81 43 Точки

Здравейте, може ли да конкретезирате какво точно имате предвид  с успеха? Благодаря!

1
byclops avatar byclops 126 Точки

В това видео на няколко пъти се споменава че 5.00 е минималния успех за да могат да те препоръчат от Софтуни.:

https://youtu.be/c4D-t3V7XS0?t=1139

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Здравей, за съжаление работодателите не искат студенти с нисък успех (под 5.00). Пробвали сме на няколко пъти да пращаме на интервю такива студенти и винаги сме получавали откази, дори гневни отговори. Препоръчвам да повторите курсовете, които не сте успели да минете със силен резултат (поне 5.00).

Наков

7
reivs avatar reivs 15 Точки

Аз мога да ти кажа от опит, че никога не съм бил отличник, никога не съм чакал на SoftUni да ми намери работа, винаги съм деиствал сам. Това с оценката над 5 сигурно е важно, но според мен е по-важно желанието и възможността да можеш да се учиш. От 8 месеца съм в индустрията, имам 2 повишения, колегите са доволни от мен. Ако бях слушал всеки дето ми цитира правилника и ми сочи всеки параграф  в него, сигурно да съм се отказал. Но какво означава научил, всичко се учи с практиката, това, че си се провалил на изпит за мен не означава нищо, аз самият съм го правел, но това никога не ме спря да деиствам и резултата доиде. Топ хората с които учих ми станаха колеги, тези със шестиците и аз, този без тях и  в момента мога да ти кажа, че върша работата си наравно със всеки един от тях, просто не спирай да работиш за това което искаш и ефект ще има - оценките не са мерител за всичко, те показват състоянието ти в момента - възможността да се развиваш, ето това е мерител за всичко.

12
Alexander92 avatar Alexander92 1 Точки

Аз защото знам някои хора, които са програмисти, тоест работят и даже 1 път майка ми ми уреди консутлация с него да ми помогне приятелски и 40 мин в джавата ми пишеше selection sort на масив..., той каза че е писал на джаваскрипт не на джава ама... са смешно е. Още 3-4 такива съм виждал, които са от провинцията, тоест няма много голям шанс с връзки да са стигнали до тука и си бачкат.

Наков си помисли, че искам с 1 точка да му стана колега в софтуни, нямах това вредвид и нямах впредвид с успех от 1 точка.С успех и знания = 1т. не заслужавам ма това беше преди година. Вече, няма нищо такова.

-7
10/03/2016 20:34:57
reivs avatar reivs 15 Точки

Kak да ти кажа  - света не го интересува дали имаш една или 100 точки, кои си и какъв си, хората просто искат да се докажеш и вече си там. И това продължава - всеки ден, всяка седмица, всяка година, така печелиш опит, самочувствие, доверие. Така че докажи се на дела, те са важните, точките за мен не са били важни, важно е това което можеш и имаш желание да постигнеш, света не иска да бъдем най-добрите, а да дадем най-доброто от себе си. Действай смело и не се плаши, нещата се получават, просто се искат дела. Като за начало направи си свои проект, изпъкни пред останалите, покажи нещо повече - при мен така се получи и изобщо не сме си говорили за точки, а за идеи :) !

6
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

200-300 лева са подигравка дори и и за формата на "фирмено обучение", който споменаваш. Ако се оценяваш на толкова, шансът и работодателят да реши, че нямаш нужните знания и умения е огромен.

3
10/03/2016 23:01:44
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Alexander92, aко смяташ, че имаш знания за да стажуваш, просто влез в jobs.bg и директно пиши на фирмите. Сигурен съм, че някой ще те покани на интервю, важното е да имаш точна самооценка според мен, за да не ти се смеят, като си тръгнеш от интервюто :)

0
reivs avatar reivs 15 Точки

Също така бих добавил, ако има възможност направо през фирмения саит. Идеята че, че ако го направиш от там това показва по-голям интерес към фирмата и работодателя и изобщо според мен е една идея по-добре пред джобса( отново личен опит ) .

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.