Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stambi4a avatar stambi4a 126 Точки

[Judge] C# Basics - Вероятен бъг в judge-a на задача 4 от изпит C# Basics Exam 12 April 2014 Morning

Здравейте.

На тази задачаhttps://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/6#3  се получава препълване на паметта при това решение http://pastebin.com/tkTwESiu , докато при това решение http://pastebin.com/KJ8FX584 няма никакъв проблем.

Проверих всички възможности,но в крайна сметка се оказва, разликата е в използването на лист за цифрите при първото решение и масив във второто.

Ако някой има идея какъв е проблема, предполагам, че е в конкретните проверки в judge-a, използвал съм списъци на много места досега и  за първи път ми се случва такъв проблем.

Тагове:
0
Programming Basics
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки
Best Answer

Проблема не е в решението и аз имах същия проблем. Потърсих в форума и ми излязоха стари решения на колеги който имат 100/100. Копирах поне 5 решения и пак не стана. Проблема  е в judje явно.

1
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки

Препълването на паметта се получава, защото при първото решение използваш 2 списъка.  При достигане на 75% от капацитета на списъка (ако не е зададен специално е 16 елемента), този капацитет се удвоява (от 16 става на 32) и колкото повече елементи в списъка имаш, толкова повече памет се заделя. При масивите ти казваш колко памет да се задели със самото създаване на масива.

1
stambi4a avatar stambi4a 126 Точки

Не съм сигурен, че това е проблема, защото при използване само на списък за цифите, който се ресетва при всяка итерация, резултатите са същите. Плюс това в конкретният тест при който се получава препълването, списъка от стрингове съдържа около 100 стринга дати, което няма как да е причина за 19 МБ използване на памет . Между другото, при нулевите тестове има голяма разлика между самите тестове като памет, което е меко казано странно.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.