Професионална програма
Loading...
petrova90 avatar petrova90 -3 Точки

HTML, CSS или?

Здравейте. Бих искала да попитам как да вкарам информация в контакти например, незная къде да го въведа за да мога при отваряне да ми излзиа информация. Благодаря предварително  

<a href="#">НАЧАЛО</a>
<a href="#">ЗА МЕН</a>
<a href="#">КОНТАКТИ</a>

Тагове:
0
Общи приказки 09/06/2015 17:31:38
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Малко е неясен въпроса.

Това контакти е ясно че е някаква страница, но с някаква CMS система ли работиш, ти ли си пишеш кода?

2

да кога аз го писча. Не съм много наясно, от скоро посещавам курсове. Въпроса ми - направила съм начална страница и лента която включва  начало ... контакти, та въпроса ми е какво да направя за да може, като се натисне контакти и да излязат контактите.. Аз си пиша коса в html документ, а със css  определям как да излглежда сайта. Но незнам къде трябва да вмъкна и какво  за да може когато натисна върху контакти да ми излязат те - самите данни телефон град и др :)  

0
Cocolino avatar Cocolino 36 Точки

Доколкото успявам да разбера, искаш като натиснеш на "КОНТАКТИ" да се зареди нова страница, която ги съдържа? Просто сложи пътя до нея на мястото на # и готово.

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Предполагам правиш сама файловете заради целите на курса, иначе по-лесния (ако мога така да се изразя) вариант е с готова CMS система, защото получаваш много неща наготово. 

А по въпроса ти. Създаваш един файл с примерното име contacts.html след това на бутона Контакти 

<a href="примерния ти път/contacts.html">КОНТАКТИ</a> 
Ако файла contacts.html е в една и съща папка с този който е началната страница примерния ти път става: 
<a href="contacts.html">КОНТАКТИ</a>

Ако имаш още въпроси, ще се опитам да помагам с каквото мога.

0

благодаря ви за отгояорите.

CMS система трябва да си инсталирам ли и трудно ли се работи с нея. 

Да, сама си правя файловете с цел курса.  И там задавам доста въпроси но ми е е неудобно да питам по няколко пъти едно и също :д 

0

да, но като натисна контакти и нищо не излиза.. къда да напива примерно гр варна тел .... и като натисна контакти да ми излезе.. 

0