Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

daniiiii123 avatar daniiiii123 1 Точки

Какво прави ".Split"?

Здравейте колеги.

Не мога да разбера как точно работи ".Split" и къде трябва да се използва. Ако някой може да ми обясни подробно и с примери ще му бъда много благодарен.

Тагове:
1
C# Advanced
b0yank avatar b0yank 6 Точки

var input = (1)      (2)       (3)     {4}   5

Добре е да се спомене и този вариант - ако искаш да .Split-неш този стринг по няколко char-a, това може да се направи така:

var result = input.Split(new[] { '(', ')', '{', '}', ' '});

По този начин, обаче, се образуват празни стрингове, които също се добавят към резултатния масив, затова обикновено се добавя флага StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries. Split-ването изглежда така:

var result = input.Split(new[] { '(', ')', '{', '}', ' '}, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries);

result ще е масив от стрингове и ще съдържа само 1, 2, 3, 4, 5

3
biserdam avatar biserdam 1 Точки

А как може да се дефинират следните два символа като част от char array-я, който ползваме за split: " \ " и " ' "? Дава ми грешка защото са специални символи в C#. Това е кода:

List<string> original = Console.ReadLine().Split(new char[] {'\','''},StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries).ToList();

Благодаря предварително.

0
b0yank avatar b0yank 6 Точки

Като се ескейпнат с наклонена черта пред всеки от тях:

List<string> original = Console.ReadLine().Split(new char[] { '\\','\'' }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries).ToList();

0
biserdam avatar biserdam 1 Точки

Благодаря за бързия отговор!

1
tini4ka avatar tini4ka 5 Точки

Не ми става ясно какво точно прави StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries. От къде се премахват празните стрингове и защо се образуват?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.