Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alexei.tcekov avatar alexei.tcekov 33 Точки

Заповядай колега ;) 

https://gist.github.com/alexeitcekov/9c5922362e289e89ab55

Погледнах решението ти ... защо вадиш едно от друго числата,които си вкарал от конзолта .... тези числа са твоя диапазон ... 

например от 0 до 10 включително ..... а след това можеш да кажеш колко числа искаш да ти се изпринтират можеш и 5  можеш и 200 .... но  всички тези числа, които ще се изпринтират ще са между 0 и 10 ... поне аз така разбирам задачата . ;)

И ако твойто "startNum"  е по-голямо от "endNum"  ?.. не си обърнал внимание на този проблем.

0
19/03/2016 14:56:46
Pete1 avatar Pete1 56 Точки

Колега, бях писал относно тази задача, но пак ще обясня. "Write a program that takes as input two integers N and M, and randomizes the numbers between them." Задачата изисква при въведен интервал - [N, M], на случаен принцип да ти изпринтира всички числа в него( без повторения), включително N и М, например при n = 1 и m = 3, output-a ще ти е - 2 3 1 (като може да не са в този ред, защото целта е да са randomized). Относно твоето решение или трябва да си добавиш проверка, за да не ти се повтарят числата или просто да решиш задачата като използваш метода shuffle() на класа Collections, ЦЪК.

2
19/03/2016 16:39:24
Ivailo_Kodov avatar Ivailo_Kodov 97 Точки

С тоя метод shuffle() много лесно бе :D. Аз как съм си играл с random()-а и после с някакви проверки .. ако го има го вади от листата и завърти още един път цикъла да измислиш ново число и  е такива простотии :D

0
19/03/2016 19:27:11
ruivmit avatar ruivmit 8 Точки

Колега, само да уточня, че в условието на задача 7 няма изискване числата да се принтират без повторения. Условието на задачата в превод гласи: "Напишете програма, която приема като вход две цели числа N и M, и отпечатва на случаен принцип на числата между тях. Имайте предвид, че М може да бъде по-малко от или равно на Н."

Колегата, който ми проверява домашното беше написал същото като теб - че не трябва да има повторения, а това според мен не е много коректно.

Иначе браво за метода shuffle().

0
Pete1 avatar Pete1 56 Точки

Колега, виж изхода и в двата примера, каква е вероятността и двата пъти да няма повтарящо се число, когато използваш рандом метода ? 

10

20

12 13 20 10 11 18 15 17 14 19 16

Ето ти примера, ясно се вижда, че няма повтарящи се числа, пък  в условието е казано "randomizes the numbers between them", "the numbers" - числаТА (сиреч всички числа), а не "numbers" - числа, произволни числа в този интервал. Може и да не съм прав, но по пътя на логиката не мисля, че точно тук греша. 

Поздрави ! 

0
28/03/2016 21:54:33
ruivmit avatar ruivmit 8 Точки

Здравей колега. В примерите към тази задача авторът й може да напише всичко - това все пак са само примери. Но поради "случайния характер", всяка програма дава различни резултати, което не изключва да има повтарящи се цифри. Това е моята логика. Не се опитвам да ти я наложа, просто аз така си обяснявам условието на задачата.

Поздрави!

 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.