Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

[Homework] Programming Basics - януари 2016 - Списъци и матрици - *Largest Frame in Matrix

Здравейте колеги!

Някой може ли да ми помогне с тази задача, че нещо не мога да измисля логика за решението и. Бая порових из нета и открих само 1 подобен алгоритъм, но е на друг програмен език и ми е трудно да го разгадая.

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics
annsta avatar annsta 305 Точки
Best Answer

Аз я реших, като започвам търсенето на рамка с максималния размер на матрицата, който постепенно намалявам, докато не се намери рамка с търсения размер. Търсенето спира, ако се намери отговаряща на условието рамка (както и всички останали със същия размер). Поради намаляването на търсения размер на рамките, първите намерени ще бъдат с по-голям (максимален) размер спрямо следващите и затова търсенето на следващи рамки не е необходимо. И малко код: https://gist.github.com/astambi/4570ba97c52095f60900e4393b0cbfd3

22
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Annsta, много ти благодаря, че сподели решението си. Аз лично от доста време се чудя как да реша тази задача. 

И освен всичко друго решението ти е доста елегантно и не е толкова трудно за разбиране :) 

Браво за труда, който си положила и още веднъж много благодаря, че реши да го споделиш :)

Поздрави и успех :)

3
alexivanov avatar alexivanov 1 Точки

Прекрасно решение! Сам просто не успях да стигна до него на този етап... мерси!

1
10/04/2016 13:07:28
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Eвала. Тая задачка е доста тегава за начинаещи и честно казано, се чудя какво прави там.

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Притеснителното е, че не успях да я реша.. самостоятелно имам предвид.. 

0
petyo_lazarov92 avatar petyo_lazarov92 57 Точки

Задачате е решена прекрасно! Браво!

1
jish91 avatar jish91 3 Точки

Браво за решението но на мене нещо ми дава 87/100.

Последната проверка се бави нещо.

0
05/06/2016 16:13:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.