Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Excel - CSV file. Импортване в Ексел, обратване и връщане в същия формат.

Здравейте,

имам следния проблем: Имам файл, който ми е в .csv формат, импортвам си го в ексел, разделям си го на колони за да работя с филтъра и да мога по - лесно да го модифицирам. След, което искам като е обработен да го върна пак в същия формат. Пробвах да го запазя като CSV(Comma delimited) файла ми се запазва в csv, обаче вътре е с разделени колони, а  първоначалния ми файл е разделен с точки и запетайки.

Давам пример:

1. Първоначалния файл:

01.05.2016,"9999999","2","0,00","0,00","България","01.05.2016","992148895","Петър Петов","0,00","11"

2. След запазване в CSV(Comma delimited)

01.05.2016 99999991 0,00 0,00 България 01.05.2016 992148895 Петър Петов 0,00 11

Цялата дилема е как да го върна след обработка в първоначалното му състояние

Поздрави,

 

Тагове:
0
Общи приказки
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Би трябвало при отварянето да може да му кажеш, че искаш запетаята да се счита за разделител, така няма да се налага да го обработваш. Правиш си промените, запазваш и не би трябвало да има разлика във формата.

Какво имаш предвид под "импортване"? Аз отварям директно с Ексел такива файлове и не се налага да правя допълнителни стъпки.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Значи, цялата идея е, че имам да обработя 10 000 реда тегля си самия файл от дадена платформа и тя ми дава csv файл, после го слагам (импортвам в ексел) разделям ги на колони там където имам ","  след обработка го запазвам файла в csv(Comma delimited), обаче като тръгвам да го слагам в другата програма не ми го разчита и не ми дава да го кача. А ако директно го кача първоначалния файл програмата ми позволява.  Самия проблем ми идва от там, че след обработка и това разделяне и след запазване, променям цялата структура на файла. Та идеята ми е как да го върна в първоначалния му формат за да го налея (импрортна и т.н.) след обработка?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

"после го слагам (импортвам в ексел) разделям ги на колони там където имам ","

Това ми се струва излишно. Правиш някакви неща, които вероятно чупят форматирането. не импортвай нищо, просто отвори файла с Ексел. Ако те пита при отварянето нещо, задай му разделителя, че е запетая. Така директно ще имаш колоните, без да има необходимост да делиш ръчно и след като си направиш промените и ги запазиш форматирането ще е наред и ще може файлът да се ползва от други програми.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.