Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

puffed avatar puffed 289 Точки

Programming Basics Exam 24 April 2016 - 03. Операции между числа

Здравейте,

 

Имам нужда от помощ. Judge ми дава 70/100 точки за този код и не мога да разбера къде греша. Гледах кои тестове не минават, сравнявах ги с моя изход, но не намирам разлика. Сигурно ослепявам.. Благодаря предварително!

http://pastebin.com/4GrrafQH

0
Programming Basics
vtraqnova avatar vtraqnova 4 Точки

Ето ти с малки корекции на твоя код, проблемът идваше от делението "/" : http://pastebin.com/G0pujCBP

1
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Cъщо добър фикс, браво :).

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Много благодаря! Бях забравила закръглянето. А всъщност каква е разликата между това да закръглим с Math.Round() до 2 знака и просто да го изпринтим с форматиране {0:f2}?

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Ами разликата е, че форматирането е по-надежно, докато Math.Round закръгля до 0.4 надолу, а от 0.5 закръгля нагоре.

В някой задачи Math.Round може да изиграе много лоша шега, по-добре използвай форматирането.

0
28/07/2016 01:53:10
puffed avatar puffed 289 Точки

Да, интересното е, че само с форматирането и без Math.Round() минава със 100/100.

Но само с Math.Round() и без форматиране взима 90/100, не изкарва един тест, този за 55 / 5. Така е, защото винаги очаква да има две цифри след десетичната запетая.

0
vtraqnova avatar vtraqnova 4 Точки

Благодаря.

Не бях видяла, че някой е отговорил вече ;)

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Всъщност Math.Round в случая е ненужен.

А иначе идеята е точно Math.Round да формира форматирането до 2 знак вместо другия начин.

При използването на стандартно форматиране използването на Math.Round c закръгляне до 2 знак губи всякакъв смисъл.

В конкретния случай тъй като числата са цели Math.Round не може да спаси положението. Но при едни други числа, той пак можеше да докара грешка.

0
28/07/2016 02:09:50
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.