Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Austin avatar Austin 3 Точки

Exercises: Objects and Classes - 5. Book Library

Здравейте колеги,

опитвам се да обработя задачата с линк заявка накрая, но май нещо не се получава. Дава ми само 50/100, а дори не гърми след зиро теста. Някаква идея къде е проблема?

http://pastebin.com/rtafHVWY

 

Мерси!

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Teodor_Stoyanov avatar Teodor_Stoyanov 0 Точки

Здравей, при форматирането на output-a го иска с 2 знака след запетаята. "{0} -> {1:F2}", author.Author, author.Prices) ето така. Предполагам че това е проблема.

0
Austin avatar Austin 3 Точки

Eга ти, мерси колега! Стана 100/100. Нека да ги поясняват тея раоти в условията :/

0
11/10/2016 23:56:53
Teodor_Stoyanov avatar Teodor_Stoyanov 0 Точки

За нищо :) Радвам се, че съм помогнал. И аз точно се мъчих на тази задача и разглеждах различни теми във форума, в една от които имаше точно такъв проблем. Аз пък имам проблем с ЛИНК конструкциите и бях написал всичко останало като теб, само това ми липсваше и го видях при теб как си го направил. И аз благодаря :))

0
Austin avatar Austin 3 Точки

Супер!

Виж и тази версия: http://pastebin.com/BvLay6Ws

Разликата е, че тука просто ги сортира по най-висока цена на ЕДНА книга, а в оригиналния пост първи ги групира по автор, после сумира общо всички книги от един автор и тогава ги сравнянва общата цена.

0
Teodor_Stoyanov avatar Teodor_Stoyanov 0 Точки

Благодаря, вече горе долу ги схванах, но ще иска още решаване ;д

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

някой може ли да каже как да стане без var а директно да му кажа dictionary или list<keyValuePair>

var sortAuthorsPrice = newLibrary.Books
          .GroupBy(book => book.Author)
          .Select(l => new
          {
              Author = l.Key,
              Price = l.Sum(p => p.Price)
          })
          .OrderByDescending(p => p.Price)
          .ThenBy(a => a.Author)
          .ToList();
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.