Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

akiprov avatar akiprov 20 Точки

[C# Advanced] Functional Programming - Exercise - 4. Find Evens or Odds

Моля някой да ми каже защо получавам Compile time error при пускане на следния код в Judge: https://pastebin.com/5ckGE2tr
По-конкретно грешката гласи:

Compiled file is missing. Compiler output: C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\duxc0nc2.ifv\tmp43F1.tmp(20,36): error CS1503:
Argument 1: cannot convert from 'char' to 'string'
Argument 2: cannot convert from 'System.Collections.Generic.List<int>' to 'string'

Преди да пусна гореспоменатия код, опитах още дузина варианта като сменях in-line функции/предикати с предварително дефинирани такива.
Също така опитах с наливане на числата в Array, List, Stack, Queue като и тях създавах по алтернативни начини.
Имам предвид проблема със Split() при .Net Core спрямо .Net Framework.
Пробвах както положителни, така и отрицателни числа; както с int, така и с long.
Независимо какво решение пускам винаги получавам въпросната грешка в Judge.
Всички решения до едно работят безупречно и връщат верни резултати на моята машина.

Тагове:
0
C# Advanced 02/02/2018 14:30:00
inser7 avatar inser7 221 Точки

Здравей колега,

объркал си кавичките на последният ред....ползваш единични ' '  ,а трябва да са двойни " "

 Console.WriteLine(String.Join(" ", numbers));

така кода ти работи 100/100.

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави Георги

П.С. Интересно,защо компилатора не ти хваща тази грешка...

Ето снимка от моето VS2017,веднага ми хвана грешката ти?! тук

 

2
02/02/2018 14:58:12
simeon3000 avatar simeon3000 264 Точки

Защото на Core може и със символ, ама Judge още не го разбира Core-то.

2
inser7 avatar inser7 221 Точки

Мерси за пояснението колега.Това за Judge не го знаех....

0
02/02/2018 15:56:25
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Благодаря ви за светкавичните отговори! Преди секунди и аз осъзнах от къде идва проблема, защото ми се случи на следваща задача и String.Join беше единствения общ знаменател.
Компилатора не ми маркира "грешката", защото всички проекти за текущия курс се правят на .Net Core (в смисъл такъв, че още при създаване избираме Core като основа, а не Farework 4.x.
И да, наистина щеше да е хубаво, при положение че ни карат вече всичко да пишем на Core, и Judge да го разбира...

1
inser7 avatar inser7 221 Точки

Здравей колега,

аз също карам сега C# Advanced,обаче си работя на .NET Framework.Кога са споменали това,че всички проекти трябва да се правят на .NET CORE,понеже на мен ми е убягнало или не съм разбрал?Всички домашни които съм предал съм ги правил на .NET Framework,а не на CORE.От кога е това изискване и защо?Ще ти бъда благодарен за отговор.Мерси предварително

0
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Още първия ден ни подканиха да пишем всичко на .Net Core, за да свикваме отрано.
Според мен не е проблем, че си предавал домашните написани на .Net Framework.
Просто аз реших да следвам препоръката. Както се вижда обаче, идеята май не е добра.

1
inser7 avatar inser7 221 Точки

Мерси колега

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.