Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sasholipchev avatar sasholipchev 19 Точки

Мястото на UX курса в цялостната програма Creative

Здравейте колеги,

Преди да изложа мнението си, искам само да кажа. Не ме разбирайте погрешно. Това не е посто в който искам да излея негативизъм.

Това е мнение и лично виждане по отношение, объркването което се получи около курса по UX, като част от цялостната програма Creative.

 

Мое лично вижда е, че самия курса, трябва да бъде на последно място от изучаваните предмети в цялостната програма. Мнението ми е породено от факта, че курсовете, преди UX, до момента в цялостната програма, включват само и единствено знание по отношение художествени умения с програмни продукти. Както и изучаването на такива умения, предстоят в следващите курсове.

 

Според мен, UX курса би бил, един добър завършак на цялостната програма като предмет на изучаване. След като вече са преминати преди това, изучаването на основни художествени умения в дизайна, във всичките си измерения.

 

Ще се радвам да прочета мнението и на други хора.

 

Благодаря за вниманието!

Тагове:
0
SoftUni Creative
indra avatar indra 15 Точки
Best Answer

Привет!

И аз имах замисляния дали мястото на този курс е по средата на програмата и съм на мнение, че Creative трябваше да започне с него. Причината е, че чак сега се изясняват изключително важни моменти като какъв е смисъла на дизайна и защо въобще се прави, кои са заинтересованите страни в дизайн процеса и какви цели имат, както и на какви условия се очаква да отговаря крайния резултат, къде и защо има допирни точки с маркетинга и т.н..

Разглеждането на дизайна като някакво самоцелно "художество", в което целите на клиента и нуждите на потребителя се поставят накрая и то само при наличие на добро желание, е предпоставка за създаване на красиви, но функционално безмислени творби, което от своя страна води до продължителна безработица. Ако някой се е объркал достатъчно, че да има такава представа, то тогава някой обучителен формат по изкуства би бил доста по-подходящ за него. От моя гледна точка точно това се очакваше да изясни уводния курс - Design fundamentals, за да може всеки потенциален участник в цялостната програма да прецени това отговаря ли на очакванията му и желаната му посока за развитие.

От друга страна това изясняване все някога трябваше да се случи (предвид, че моментът вече е изпуснат) и по-добре в средата на курса, отколкото след няколко години напразни опити за създаване на качествени дизайнерски решения. Фокусирането само върху естетическия компонент в дизайна и пълното пренебрегване на функционалността и взаимодействието на потребителя с дизайнерското решение е смъртоносно. Това е все едно да се очаква да се направи дизайн на автомобил, но на дизайнера да му е все едно дали това, което ще измисли ще е в състояние въобще да се движи, както и да не го интересува потребителят на този автомобил във Ф1 ли ще се състезава или ще си вади картофи с него в някоя нива край Самоков.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.