Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Cvetoslav88 avatar Cvetoslav88 0 Точки

Колeги помощ :) мисля, че формулата ми е вярна, но уви не е. Submit a solution Programming basic

Това е задачата   https://softuni.bg/downloads/svn/programming-basics/2018-03/%D0%95xam/Problem01-ProgrammingBook.pdf

            https://pastebin.com/9XNdMLJ6 

Може ли някой да ми каже защо при първия вариант се получава 10.99 а при втория 9.891 ???След като са един и същи израз, само съм превърнал 10/100 в 0,1. И от там ми идва и грешката в задачата.

System.out.println (10.99 - ( 10/100*10.99));    =10.99
System.out.println (10.99 - ( 0.1*10.99));         =9.891
Тагове:
0
Programming Basics 13/05/2018 20:42:20
Delerium avatar Delerium 29 Точки

Колега понеже вече са ти отговорили на въпроса бих ти отправил само една приятелска забележка. Започни да си пишеш имената на променливите на английски :)

0
Cvetoslav88 avatar Cvetoslav88 0 Точки

Благодаря колега, ще се постарая :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.