Loading...
mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

3 Equal Numbers - Javascript

Три еднакви числа: да се въведат 3 числа и да се отпечата дали са еднакви (yes / no). На пръв поглед е елементарна, но накрая нещо не излиза. Не знам какво не е наред, но когато сменя последното число else логиката не ми работи прескача я. Къде греша ?

Говоря там където са equalNumbers(['3', '3', '3']) ако промените последното число на друго и програмата не казва no, във всички останали случай работи правилно, какво пропускам ?

https://pastebin.com/fyVjy2DH

Тагове:
0
Programming Basics
dvdty avatar dvdty 497 Точки
function equalNumbers(numbers) {
	numbers = numbers.map(Number);
	console.log((numbers[0] == numbers[1]) && (numbers[1] == numbers[2]) ? 'yes' : 'no');
}

 

-1
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Това, че го правим кратък не значи, че трябва да е некачествен.

Няма смисъл да сменям console.log за return, така или иначе, ще трябва да се сложи за тестване на самата функция.

-1
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Това с бавен/бърз оператор от дълбините на stackoverflow ли го изкара? 2018 сме (:

-1
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Като ще гледаме оптимизация и кратък код , може да махнеш и кастването към число.Също вместо console.log() може да ретърнваш директно.

-1
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Напротив , самия console.log се използва за дебъгване в практиката.Кода ти е кратък и некачествен.Тернарния оператор за сметка на иф елса е малко по-бавен, нямам идея защо , все пак правят едно и също нещо.Най-бързия и оптимизиран вариант е да не се използва елсе и в иф-а да се ползва ретърн при успех.Но нормално е да не си запознат с оптимизация на код и аз бях така докато още учех.

-2
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Не, като имаш проект с 10 000 подобни мини задачки и всяка оптимизация е от полза.И не съм казал бавен и бърз оператор, просто има разлика във времето на изпълнение.Не съм дошъл да се заяждам, и да 2018г сме затова ги коментирам тези неща, защото преди 10 години никой не им обръщаше внимание.

-1
24/05/2018 16:00:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.