Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

CoolB avatar CoolB 0 Точки

c# Задача 4. Array Rotation проблем

Здравейте колеги!

Много съм щастлив че сам успях да се справя с 4-та задача от домашното. Реших да споделя моето решение с вас. Малко по-различен подход и начин съм избрал. Ще се радвам да споделите и вашите решения на останалите задачи.
В крайна сметка всички се учим. За някой един подход при решаване на проблем е по-разбираем отколкото друг.
Моля да ми разгледате решението и да ми кажете защо VS се сърди и как да го успокоя на този ред от кода ми:

 numberRotations=numberRotations;

 

https://pastebin.com/DRwgHapH

 

4.Array Rotation

Write a program that receives an array and number of rotations you have to perform (first element goes at the end) Print the resulting array.

Examples

Input

Output

51 47 32 61 21

2

32 61 21 51 47

32 21 61 1

4

32 21 61 1

2 4 15 31

5

4 15 31 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Тагове:
0
Fundamentals Module 13/10/2018 18:43:24
Trynka avatar Trynka 4 Точки

Здравей, колега!

Махни направо цялата проверка, в която се намира този стейтмънт (numberRotations=numberRotations;).

Не виждам смисъл да правиш проверка за нещо, което в крайна сметка не води до никаква промяна или до някакъв резултат, защото именно това се случва - казваш му, че ако броят на ротациите е по-малък от дължината на масива, то броят на ротациите (който ти е подаден) не се променя., т.е. е равен да подадения. 

Тествах без тази проверка и е 100/100.

Надявам се, да съм се изразила ясно и да съм помогнала.

Хубава вечер :)

0
CoolB avatar CoolB 0 Точки

Благодаря и аз се усетих и го махнах.
Лека вечер!
А аз продължавам да дерзая по останалите задачи. :)

0
13/10/2018 23:25:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.