Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

joni2003 avatar joni2003 0 Точки

Трябва ми помощ

Създайте класPersonс полета nameиage. Създайте класFamily. Този клас трябва да има списък от хора, метод за добавяне на членове (void AddMember(Person member))и метод, връщащ най-стария член на фамилията(Person GetOldestMember()). Напишете програма, която прочита името и възрастта на Nдуши и ги добавя към фамилията. Послеотпечатваиметоивъзрасттана най-стария ѝ член.

 

 

 

имам само това

 

MethodInfo oldestMemberMethod = typeof(Family).GetMethod("GetOldestMember");

MethodInfo addMemberMethod = typeof(Family).GetMethod("AddMember");

if(oldestMemberMethod == null || addMemberMethod == null)

{

thrownewException();

}

Тагове:
0
C# OOP Basics
prohause avatar prohause 356 Точки

Това което си качил е нулевия тест предполагам от Judge или? 

0
joni2003 avatar joni2003 0 Точки

 

Добавете в main метода следния код преди вашия и го качете в платформата.///// това имам като условие не разбирам какво ми говориш за Judge и нулеви тестове. laugh 

Извинявам се 

Просто имам домашна работа да намеря най-стария член от семейството. 

 

0
prohause avatar prohause 356 Точки

Въпосната платформа е така нареченият Judge.

https://judge.softuni.bg

Трябва да направиш под твоя Main method един публичен клас Person. Той трябва да има public string Name {get; set;} и public int Age {get; set;}

След този клас трябва да имаш публичен клас Family.

Вътре в него трябва да имаш private List<People> members

И трябва да направиш двата споменати метода вътре в класа

0
prohause avatar prohause 356 Точки

Не е лошо и някакви конструктори да има вътре в класовете. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.