Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zzerro avatar zzerro 16 Точки

Шаблон за променливи или име на променлива?

Здравей, Живко!

В 00:42:10 - 00 42:30 от видеото "Exercise: Advanced Class Members and Code Organization"/21.1.2019 обясняваш, че

Това Naming е името на променливата... име на променливата и нищо друго...

Значи, имаме някаква променлива(Naming??) и ето (с??) този синтаксис тип на променливата (e??) translator...

От казаното се разбира, че името на променливата е Naming, a типът на променливата е translator. В предишното видео пак говореше същото(ако искаш, ще го прегледам наново, за да намеря къде точно?). Наистина ли с typename се създават променливи или аз не съм те разбрал?

0
C++ Advanced 23/01/2020 00:16:05
Filipbg avatar Filipbg 26 Точки

"Naming" си е обикновено име на template-a. Просто така е кръстено. Това е начина да адресираш (достъпваш) мембърите в класа чрез темплейта. Същото нещо както при namespace-овете. Само че вместо с ::, просто < > в началото. Поне аз така ги разбирам нещата и ми изглеждат ясни.

1
23/01/2020 18:22:57
zzerro avatar zzerro 16 Точки

...Същото нещо както при namespace-овете...

По-скоро същото като class - създаваш тип за променливи.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.