Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SlaviPM avatar SlaviPM 2 Точки

Python - Multidimensional Lists - Exercise - Maximum Sum

Здравейте,

 

Имам проблем с решаването на задача 3 от Multidimensional Lists - Exercise. Получавам 60/100, но не мога да намеря грешката в кода. Всички проверки се изпълняват, но щом е runtime error явно става въпрос за някои гранични. 

Благодаря предварително!

https://pastebin.com/3sN9hJCK

Тагове:
0
Python Advanced
NikoletaKarachomakova avatar NikoletaKarachomakova 7 Точки

Здравей,

rows, cols = [int(n) for n in input().split('')]

matrix = [[int(x) for x in input().split('')] for k in range(rows)]

Сплитът трябва да е split(). Аз също се главоблъсках с това като моето беше split(" "). Split() маха всички празни пространства. Може би на края на някой ред от входа има спейс. При split(" ") го хваща и го слага в реда на матрицата и го търси после като валиден индекс докато обхождаме матрицата. Така поне си го обяснявам аз...може и да не е така, но проработи със split().

Също така първоначалната ст-ст на  max_sum би трябвало да е някаква много малка, отрицателна. В матрицата може да има и отрицателни стойности и хоптетично макс стойността на подматрицата също може да отрицателна (ако всички останали подматрици са отрицателни и по-малки от тази). При заложена max_sum 0 тя винаги ще бъде по-голяма от отрицателнатаа сума на подматриците.

Поздрави ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.