Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IwanYotow avatar IwanYotow 2 Точки

Simple Operations and Calculations - More Exercises Въпрос

Здравейте, 

Опитвам се да реша допълнителните задачи за упраженение но имам проблем с 6та задача - Рибна Борса.

В judge ми дава 80/100, но не разбирам защо като отговора при тестването е верен. 

https://pastebin.com/BbjPVSD4

Ако някой може да ми обясни кое е грешното ще съм много благодарен!

Приятен ден

Тагове:
1
Programming Basics with C#
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки
Best Answer

Не закръгляш правилно,  вместо твоето принтиране на изхода:

Console.WriteLine(Math.Round(smetka,2));

сложи това: 

Console.WriteLine("{0:f2}",smetka);

и ще ти мине решението със 100 в judje.И ако се чудиш защо е така, това е защото {0:f2} показва втория знак след десетичната точка, дори и той да е нула. При Math.Round нулата бива скривана и ако Judge очаква да получи изход 2.50, а ще получи 2.5, и  ще намали точките и вместо 100, получаваш 80. Поздрави.

0
14/01/2020 14:17:16
IwanYotow avatar IwanYotow 2 Точки

Разбрах го. Благодаря за обяснението!

1
tonkatawe avatar tonkatawe 3 Точки

един съвет :) не използвай имена на променливи като "suma", "smetka", "cena" :) ползвай "sum", "price", "bill", "totalSum" и т.н. :)

0
Sv.Hristov avatar Sv.Hristov 1 Точки

Здравей, колега

разгледах въпроса ти и ми стана интересно - от къде решаваш допълнителни задачи?

Аз съм записан за Основи на програмирането С# , но освен задачите от лекцията и упражненията не намирам други 

0
ajalexxx avatar ajalexxx 0 Точки

What language you are using? I want to learn more about that.

If you need is a good game to play like love balls games, it is free to download and can run on PC and Mac.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.