Умения, които ще придобиеш
-
Работа с конзолата (вход и изход на данни)
-
Работа с цикли (for)
-
Работа с по-сложни логически проверки
-
Работа с логически проверки (if-else)
-
Извършване на прости пресмятания
-
Работа с по-сложни цикли (вложени for цикли и while)
-
Боравене със стандартната функционалност на програмния език
-
Анализ на сложни проблеми и редуциране до компютърно-изпълними стъпки
-
Изграждане на прости уеб страници с HTML и CSS
-
Работа с линейни структури от данни
-
Разбиране на взаимовръзката между различни IT концепции
-
Основи на уеб разработката
Виж още
Модулът е подходящ за всички, които имат умения за работа с условни конструкция и цикли. Нужните умения могат да бъдат придобити с безплатния курс "Programming Basics".
До кога мога да се запиша и кога стартира модулът?
Записването за модула е отворено до 9 септември 2019 г. Обучението стартира на 16 септември 2019 г.
Как мога да се запиша?
За да се запишете за Fundamentals Module е нужно да изберете една от по-долу посочените технологии: C#, Java, JavaScript или Python. Записването се осъществява от ТУК. След избраната от Вас форма на обучение ще имате възможност да изберете желана технология от падащото меню на "Избор на пакет".
Кога и къде ще се провеждат занятията?
Занятията ще се провеждат в сградата на Софтуерния университет както следва:
• C# Fundamentals - подробна информация за курса и програмата може да намерите ТУК.
- лекции - понеделник и сряда от 18:30 до 21:30 часа;
- упражнения - петък от 14:30 до 17:30 часа.
• Java Fundamentals - подробна информация за курса и програмата може да намерите ТУК.
- лекции - понеделник и сряда от 18:30 до 21:30 часа;
- упражнения - петък от 10:00 до 13:00 часа.
• JS Fundamentals - подробна информация за курса и програмата може да намерите ТУК.
- лекции - понеделник и сряда от 18:30 до 21:30 часа;
- упражнения - петък от 10:00 до 13:00 часа.
• Python Fundamentals - подробна информация за курса и програмата може да намерите ТУК.
- лекции - понеделник и сряда от 18:30 до 21:30 часа;
- упражнения - петък от 14:30 до 17:30 часа.
Какви са формите на обучение?
Имате възможност да изберете дали да се обучавате в присъствена или онлайн форма на обучение:
- Присъствена: Ако запишете присъствена форма имате възможност да посещавате занятията на място в СофтУни, да участвате в лабораторни упражнения в учебната зала, ще имате достъп до всички видео лекции и материали от курса, достъп до виртуална класна стая и обучение в реално време, както и възможност да предавате своите домашни за проверка. Ще можете също да контактувате лично с лектор или асистент, когато срещнете затруднения.
- Онлайн: Ако запишете онлайн обучение имате достъп до всички видео лекции и материали от курса, достъп до виртуална класна стая и обучение в реално време, както и възможност да предавате своите домашни за проверка.
*Препоръчително е да носите собствен лаптоп, ако сте записани в присъствена форма на обучение.
Какво представлява изпитът и ще получа ли сертификат след края на курса?
Модулът включва междинен практически и финален практически изпит, които ще се проведат присъствено в учебната зала. Официален сертификат от Софтуерния университет се получава при оценка над Много добър (5.00).
Колко струва обучението в модула?
За модула се заплаща еднократна такса, включваща присъствено или онлайн обучение в СофтУни, явяване на редовни присъствени изпити и издаване на сертификат.
Форма на обучение | Включва | Цена |
---|
Присъствено | Записване за модула - Присъствие на всички учебни занятия
- Достъп до ресурси и видеа от учебните занятия
- Достъп до виртуална класна стая и обучение в реално време
- Явяване на присъствен изпит
- Издаване на сертификат
- Контакт с лектор или асистент
| 480 лв. |
Онлайн | Записване за модула - Достъп до ресурси и видеа от учебните занятия
- Достъп до виртуална класна стая и обучение в реално време
- Явяване на присъствен изпит
- Издаване на сертификат
| 440 лв. |
Саня Касърова
Преподавател
Саня се запалва по програмирането след преминаване на обучения по HTML и CSS. Завършва програмата по софтуерно инженерство в СофтУни и паралелно с това изучава Математика и информатика в Софийския Университет. Част е от трейнърския екип на Софтуни, където е ръководител на обученията "Основи на програмирането" и работи по подобряването на качеството им. Има голям интерес към математиката и астрофизиката.
Симона Симеонова
Преподавател
Симона започва своят път в СофтУни през 2016г като студент, а година по-късно се присъединява към екипа като част от стажантската програма. Ангажира се изготвяне на учебно съдържание и преподаване в курсовете Programming Basics (Java, Python), MySQL Basics и Java DB Frameworks. През 2018 се занимава с организацията, менажирането и развитието на курса Programming Basics. Изучавала е Java и JavaScript програмата в СофтУни, а в настояще е Back-end Python програмист. В свободното си време обича да пътува, да кара ски и да прекарва време в планината.
Мартин Паунов
Преподавател
Мартин се занимава с програмиране от 4 години. Има опит с технологиите С++ и Java. Има интерес към оптимизиране бързодействието на софтуера. Занимава се с индустриална автоматизация. През свободното си време изучава любителски астрономия и обогатява знанията си в сферата на разработването на вградени системи.
Ради Атанасов
Преподавател
Ради Атанасов е основател и изпълнителен директор на OneBit Software, една от най-иновативните и млади софтуерни компании в България, занимаваща се с уеб платформи и приложения за корпоративния сегмент. Освен това той е и главен технологичен директор в TraDEXsocial и съосновател на Rebellious Software. Ради е професионален архитект и разработчик с дългогодишен опит и тясна специализация в Майкрософт технологии, като Microsoft SharePoint и Office 365. През 2010 и 2013-та година, след прекарани месеци в централата на Майкрософт в Редмънд, той постига две от най-високите степени на технологична сертификация - Microsoft Certified Master и Microsoft Certified Solution Master. Ради участва като външен консултант в Patterns and Practices екипа в Майкрософт, където се дефинират световните добри практики за писане на код и създаване на решения глобално за цялата Майкрософт екосистема. Той води SharePoint User Group и Web Platform User Group в София, и участва като лектор на Майкрософт събития по целия свят. В свободното си време се занимава с Blockchain технологии, разработка на игри с C# и Unity 3D, крафт бира и китари.
Георги Георгиев
Преподавател
Георги Георгиев започва да участва в състезания по програмиране и ИТ като ученик, като първите му по-сериозни успехи в национални и международни състезания, са свързани с 3D графика и симулатори, най-вече проектът DriveFreeZ. Георги е водил курсове по C#, C++, JavaScript, Windows 8 WinRT, XAML, WinJS, както и няколко семинара за 3D графика с OpenGL, WebGL, изчислителна геометрия, има познания в работата с физични библиотеки като Bullet, и пише Java в проект, свързан с анализ на телеметрия на състезателни коли (https://virtualracingschool.com). Блог: http://itgeorge.net.
Стамо Петков
Преподавател
Стамо Петков се занимава професионално с програмиране вече повече от 15 години. Минал е през най-различни технологии - BASIC, Pascal, Object Pascal, PHP, докато най-накрая открива .NET и C#. За него образованието е кауза и той самият винаги се е стремял да научава нови и интересни неща. Иска да вярва, че успява да предаде частица от този стремеж и на хората, които обучава. Бил е лектор по JavaScript и Софтуерни Архитектури в инициативата Инфостарт, водил е C# Basics и ASP.NET MVC в Софтуни, както и няколко курса в Нов Български Университет, изнасял е лекции на различни конференции и събития в сферата на софтуерните технологии.
Добри Стоилов
Преподавател
Добри работи в ИТ индустрията от 2000 година, в началото разработва на ANSI C win32 API приложения свързани с дигиталното аудио/видео. По същото време постъпва в университета специалност “Приложна Математика”, където изучава новите тогава Java технологии и работи като младши java разработчик. Завършва 4 семестъра Cisco academy и продължава като системен администратор изгражда сървърни инфраструктури на национална генетична лаборатория и различни търговски / IT компании. През 2009 се запознава с езика Пайтън, който започва да използва за автоматизация и devops. От 2014 до днес се развива, като професионален разработчик на Пайтън с успешни проекти в транспорта, сателитни данни, уеб услуги, машинно обучение.