Loading...
lilito0612 avatar lilito0612 2 Точки

Параметри на компютъра за работа с програмите

Здравейте, колеги! 

Имам един важен въпрос... Моят лап топ засича всеки път когато тръгна да пускам програмата за тестване, започва да зарежда и до там - блокира ми цялата програма. Супер изнервящо е, а и не мога да си проверя дали програмата ми тръгва. Рестартирам го няколко пъти - отново същата работа, рестартирам и програмата - пак е така... 

Моля, кажете какви параметри трябва да има, за да не се товари (и аз, и той) - проблемът от неговите параметри ли е или от windows-a... 

Параметрите на моя лаптоп са:

Тип на системата    x64-based PC
Процесор    Intel(R) Core(TM) i3-2328M CPU @ 2.20GHz, 2200 MHz, 2 Ядро(а), 4 Логически процесор(и)
BIOS версия/дата    American Megatrends Inc. X55C.409, 9.1.2013 г.
Инсталирана физическа памет (RAM)    4,00 ГБ
Общо физическа памет    3,89 ГБ
Общо виртуална памет    7,77 ГБ
Пространство за файл за виртуална памет    3,89 ГБ

Благодаря! 
 

EDIT: Темата беше преместена в адекватната категория. 

Тагове:
0
Programming Basics 16/06/2016 23:16:30
Losko avatar Losko 69 Точки

Здравей.
За коя програма за тестване става въпрос и какъв ти е win-a ?

0
lilito0612 avatar lilito0612 2 Точки

Windows-ът ми е 7, а програмата е Visiual Studio 2015 - когато натисна ctrl+F5 , за да ми стартира просто спича и до там... не знам какъв му е проблемът.

0
Losko avatar Losko 69 Точки

Тествай самата "Конзола" дали работи нормално. Ако без VS няма проблеми тогава вече трябва да търсиш проблема къде е.

0
lilito0612 avatar lilito0612 2 Точки

Благодаря! :)

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Ако става въпрос за Visiual Studio 2015, конфигурацията ти покрива минималните изисквания. Би трябвало да търсиш проблема другаде.

0
lilito0612 avatar lilito0612 2 Точки

Да, точно за тази програма е - аз мислех, че му идва много тежка като програма, но да - явно проблемът е другаде.

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Можеш да си сканираш диска за грешки, да си почистиш регистъра, да сканираш за вируси и malware, да преинсталираш програмата, да преинсталираш windows, и т.н.

1
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Аз съм с доста по слаб компютър и Visual Studio 2015 ми върви нормално на windows 10. Ако ти се занимава може да преинсталираш windows-a и би трябвало да върви нормално.

0
17/06/2016 00:12:06
lilito0612 avatar lilito0612 2 Точки

Да, аз също мисля, че не са ми лоши параметрите, май накрая така ще направя!

Благодаря :)

0
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

Преинсталирай си Win-a . Ако можеш да го направиш ти - супер ,ако ли не препоръчвам ти ,това да го направи човек за когото знаеш ,че  малко от малко е в час с нещата.Много сервизи и ИТ "специалисти" взимат на хората по 20,30,40 лв. за преинсталация ,но я правят толкова мърляво ,че няма до къде.

Препоръчвам ти също да минеш към Win 10 :)
Сигурен съм ,че сред преинсталация проблемът ти ще бъде решен.

Поздрави :)

1
17/06/2016 03:39:05
lilito0612 avatar lilito0612 2 Точки

Това мисля да направя :) Мерси! 

0
vani4ka66 avatar vani4ka66 24 Точки

Антивирусната ти програма каква е? Ако е AVAST, значи е от това, и трябва да я смениш! 

0
IulianHristov87 avatar IulianHristov87 8 Точки

Аз съм с аваст, ползвам visual STUDIO 2013, лаптопа ми е малко по-слаб от нейния и нямам проблеми. Кофтито на аваст е, че когато за първи път рънеш програмата я сканира за вируси, след което си тръгва ок, затова когато пиша код го спирам

-1
vani4ka66 avatar vani4ka66 24 Точки

При мен беше страшно, една задача не можех да реша като хората. За АВАСТ са ми казвали, че разпознава Visual Studio като вирус. Ако ще изключвам антивирусната всеки път като пиша код - което при мен е по цял ден..... Благодаря. Най-добре си я смени и ти!

0
IulianHristov87 avatar IulianHristov87 8 Точки

При мен не го разпознава като вирус, но първо сканира програмата и тогава можеш да я тестваш(рънва я още веднъж), което все пак отнема време(около 10-20 сек). Иначе ако наистина ти прави такива проблеми е по-добре да я смениш :)

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Ако ти е лиценен Windows-а, направо го преинсталирай и пусни ъпгрейд към 10.

1
lilito0612 avatar lilito0612 2 Точки

И аз така мисля да направя :) Мерси! 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.