Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

valiobar avatar valiobar 29 Точки

Аз лично в момента я правя ,но мисля да направя един лист с оценките и някакъв метод да  връща средно аритментично стойност . 

Но маи трябва да има лист за курсовете или нещо като речник име-оценка .

Има варианти.

Но просто като променлива с някаква стойност няма да е много коректно .

0
slupov avatar slupov 3 Точки

а самите оценки за даден курс са представени в точки от 0-100 . Това значи ли че трябва да си измислим как да се превърне в оценка по шестобалната система и чак след това да му смятаме средното за оценктие от всички курсове ?

0
lucky_9 avatar lucky_9 14 Точки

Аз направих да могат да се въвеждат точки за ткущия курс от 0-100, но за минали курсове резултатите записвам директно като оценки

0
valiobar avatar valiobar 29 Точки

loat Student::CalculateMark(float points)
{
    float mark;
    if (points < 40)
    {
        mark = 2.0f;
    }
    else
    {
        mark = (3.0f + ((float)(points - 40) / 20.0f));
    }
    return mark;
}

Така го направих .

1
valiobar avatar valiobar 29 Точки

http://www.cplusplus.com/reference/map/map/map/

0
lucky_9 avatar lucky_9 14 Точки

Здравейте,

ще се включа към същата тема, за да попитам някой може ли да ми разясни, защо този код не работи:

    cout << "Enter the name: ";
    getline(cin,name);
    cout << "Course: ";
    getline(cin, currentCourse);
    cout << "Monthly salary: ";
    cin >> monthlySalary;
    cout << "Choose again option or quit: ";

Това е част от метод за въвеждане на нов учител. Когато се изпълни тази част понякога в конзолата директно ми излизат и "Enter the name: " и "Course: " без да изчака да въведа стойност за name. Друг път въвеждам име, но пък ми излизат следващите два стринга в конзолоата "Course: "  и "Monthly salary: " .

А иначе по въпроса и аз се опитвам да направя map<string course_name, int mark>, но все още не ми е готово.

0
lucky_9 avatar lucky_9 14 Точки

Благодаря за отговора! Прочетох я тази статия, но тъй като имам цикъл със който изчитам миналите курсове пак не работи съвсем добре тъй-като се извършва само първата итерация.Сега намерих тази статия http://mathbits.com/MathBits/CompSci/APstrings/APgetline.htm и мисля че вече всичко е наред.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.