Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petya avatar Petya 2461 Точки

[Judge] Java Basics - Изпълнение на Java код в Judge системата

Здравейте!

Искаме да ви уведомим, че нашата Judge система вече може да приема и Java решения. Изисквания за вашите решения:
- във вашия код трябва да има САМО един публичен клас. Позволено е да имате повече от един клас, но трябва да имате само един, който е "public class"!
- единственият публичен клас трябва да има име, което започва с буква и може да съдържа следните символи: латински букви, цифри, "_" и "$".
- НЕ трябва да имате никакви пакети в решенията си, т.е. събмитвайте без "package TestPackage;"

Все още функционалността е в тестова фаза и при възникнали грешки, моля, пишете САМО в тази тема. :)

UPDATE: Вече не е задължително да кръщавате публичния си клас с името "Program".

Тагове:
13
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки
При едно и също решение.

0
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Един път ми дава 10/100 , друг път 20/100 , трети 40/100 зa WineGlass , това ми е кода . Също така като не променя класа на program не работи ... в мен ли е проблема или в judge ?

0
zornitza_gencheva avatar zornitza_gencheva 28 Точки

Решавам Трибоначи задачата. За едно от решенията ми получих 90 от 100 точки. Реших да го събмитна отново и ми даде 70 точки. После за същото решение даде 60 точки...

Има проблем, не знам на какво се дължи!

Ето решението за което системата ми дава различни точки: http://pastebin.com/6QiMGY1d

 

0
anilak avatar anilak 28 Точки

Ами има малки разлики във времето за изпълнение при всяко изпълнение на един и същ код от SoftUni Judge. Единственото, което можеш да направиш е да оптимизираш решението си така, че да си далеч от лимита за време, за да получиш 100/100.

0
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Всъщност какво време ти дава за изпълнението на задачата? При мен е - Time: 0.131 s. Пробвай да премахнеш декларирането на БигИнтегер от цикъла.

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Днес е първия изпит, слава богу аз съм утре, но всички решения, които пращам гърмят с тайм лимит при положение,че 95% от случаите са 0.1 под разрешеното време(както и при всички, които коментираме тази тема). И още нещо как да разберем, дали отговора е грешен или е само тайм лимит, изпратих едно напълно грешно решение,нарочно и се оказа,че имам 6 грешни отговора и всичко друго отново е под тайм лимита, но гърми с тайм лимит.Така ли ще е и на изпита?

p.s. знам,че вече съм питал същите неща, но няма време до изпита, а искам да знам какво да очаквам

0
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Можеш да видиш каква е грешката в секцията Details или от самите иконки, които се появяват. При тайм лимит е часовник, при грешен отговор е Х, а при грешка при компилация може би са бомби - както в БгКодър.

0
du4ko avatar du4ko 14 Точки

Аз от както излезе възможноста за java code в judge си играя с нея и горе долу засичам определен патерн при тайм лимита , например задачите с рисуване когато трябва да са 100/100, са обикновенно 60/100 +- 5; Задачите които са с един лооп обикновенно ти дават 95/100 в редки случай от всичките 75/100 , първа задача до сега не съм имал проблем с тайм лимита. Според мен за изпита ще дигнат тайм лимита , а за на момента се осланям на тестовете и патерна!

ПС: Успех на всички днес , утре и на 1ви , Нека тайм лимита бъде с вас! :)

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Колеги, изпълнението на Java код в judge системата е по-бавно от изпълнението на C# или C++ код по няколко причини: Java виртуалната машина пали по-бавно тколото CLR, Java е бавен по природа език, компилацията на Java код е по-бавна отколкото на C# и на C++ код. По случая на всички задачи трябва да вдигнем time limit, но не сме го направили поради липса на време. Затова не места ви гърми с time limit.

На предстоящия Java изпит сме предвидили достатъно време, за да могат Java решенията ви да минават с лекота.

24
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Много благодаря!От името на всички!

5
arsoman avatar arsoman 419 Точки

И от мен голямо благодаря, защото вече се бях притеснил сериозно! Почнах да си пускам тестове за изпълнение вкъщи, за да се убедя, че е наред, наистина проблема можеше да се превърне в голям, но за щастие, Софтуни екипа е отлично подготвен. Това, което ми прави наистина отлично впечатление е, че се вслушват във форумните мнения и помагат по всякакъв начин на проблемите, изказани тук!  Това е нещо принципно ново за мен, това вече е европейско ниво на обучение и комуникиране!

2
tanija avatar tanija 60 Точки
Judge системата ми дава съобщение в детайлите: No valid public class found! Какво  означава това ? Според мен класа си е както трябва. :-( Ето тук е решението.
0
anilak avatar anilak 28 Точки

Не трябва да имаш _ (underscore) в името на класа.

1
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Здравейте,

Проблема с теста за времето явно не е оправен още!

А как дразни!!!

Дано намерите по-скоро причината и да го отстраните!

0
Desso avatar Desso 146 Точки

външни библиотеки приема ли?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Ако си копирате кода в събмишъна и имате предвид ограничението да нямате повече от един публичен клас, да.

0
Desso avatar Desso 146 Точки

Явно не приема външни библиотеки. Днес на изпита пробвах да използвам  javax.script.ScriptEngineManager, но не се получи и загубих 100 точки. В Polaris решението ми си работеше перфектно, но накрая ми даде 0/100 точки на трета задача. Ще обясните ли по-точно кои външни библиотеки стават и кои не, и как да ги прикачваме към събмишъна.

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Използването на javax.script.ScriptEngineManager е забранено! Всички, които се опитаха да го използват по време на изпита, получиха 0 точки. ;) Това е хак, който не може да ползвате.

0
kisyova avatar kisyova 13 Точки

Здравейте! Качих задача в Judge системата и получих резултат. Но след този опит качих още няколко пъти различни решения, но не получавам резултат, а само съобщението - Compile time error. Някой знае ли на какво се дължи това? Благодаря :)

1
pdechkova avatar pdechkova 95 Точки

Най-верояно се надвишава времето за компилиране, пробва ли рефреш?

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Не си сменила на Java?

0
shan0 avatar shan0 53 Точки

И аз се мъча сега да събмитвам и дава някво голямо забавяне в системата + time compile error-и, явно много маймуни сме се качили на клона :D ще се оправи предполагам до час.

1
slavek avatar slavek 51 Точки

Няколко пъти събмитвам кода  на "CountBeers" във Judge и всеки път ми изписва :

A compile time error occurred.

Compiled file is missing. Compiler output: c:\Windows\Temp\tmp68C5.tmp(1,1):
error CS0116: A namespace cannot directly contain members such as fields or methods

Нулевите тестове минават. Ако може да ми кажете къде бъркам.
Ето и кода от задачата.
0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Проблемът не е в твоя телевизор. По подразбиране, незнайно защо, е сложено, че събмитваш C# код. Смени на Java и би трябвало да тръгне.

Edit: Тествах ти решението, дава 100/100.

1
16/12/2014 21:28:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.