Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GallinaSt avatar GallinaSt 2 Точки

Problem15: Hotel DB

Здравейте, 

Имам 2 въпроса, свързани с тази задача:

- очаква ли се от нас да създаваме foreign keys, тъй като очевидни връзки между таблиците съществуват? Връзки между Rooms и RoomStatus, Roomtypes, BedTypes напр. 

- полетата, които могат да се калкулират на база на други, да ги направим ли calculable

(напр. 

TotalDays as datediff(dd,FirstDateOccupied,LastDateOccupied)

)

 

Опитвам се да разбера защо ми гърми решението в същност .. :)

 

Тагове:
0
Databases Basics
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Аз ги направиш Foreign key, но се съм изчислявал нищо. Всъщност мисля, че и без foreign key ще мине нормално.

Дай грешката да видим какво ти гърми

0
GallinaSt avatar GallinaSt 2 Точки

Нямам съобщение за грешка, в SSMS всичко минава, но получавам 0 точки. За мен по-умно е да го направя с FKs, но тъй като го няма по условие и не знам да не ме накажат за това. Имах такъв случай с нещо допълнително, което караше задачата да гърми в Judge. Това ми е кода без calculable колони, без FKs, без нищо ... супер лаишки. Исках да знам какво проверява Judge и дали в същност търси FKs, за да преработя кода с такива ...

кода е тук: https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/1738021

 

 

 

0
ValentinKolev avatar ValentinKolev Trainer 12 Точки

Проблема е че, въвеждаш повече записи от колкото е нужно. Имаш 2 пъти INSERT INTO Occupancies... И записите стават двойно повече :>

0
bomman avatar bomman 43 Точки

И аз имам проблем със същата задача. 
Ето го кода: http://pastebin.com/rtqT53eG

Ще се радвам някой ако ми помогне.

0
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Пробвай така да си направиш СЯЛ-а

INSERT INTO Employees VALUES('Gosho', 'Goshev', 'rabotnik', '.'), ('Tosho', 'Toshev', 'rabotnik', '.'), ('Pesho', 'Peshev', 'rabotnik', '.')

 

Както и за всички други инсърти

0
03/10/2016 09:41:33
bomman avatar bomman 43 Точки

Благодаря, но не е от това.
Открих си грешката просто не вкарвам данни в Occupancies.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.