Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

angelll123 avatar angelll123 19 Точки

Приложение за гледане на онлайн ТВ

Пиша приложение за гледане на безплатни онлайн ТВ канали. Частта със списъка с канали е ясна - RecyclerView, което ще взема данните от php, работещо на отдалечена машина. Самото php ще извлича данните от mysql БД, като по този начин ще мога да реализирам управление на съдържанието с един административен панел.

Въпросът ми е какво да ползвам за визуализация на стриймовете - досега съм разгледал VideoView, MediaPlayer както и библиотеката Vitamio. Също така видях, че се ползва и TextureView, но все още не съм си играл с него.

Моля ако някой има опит как се работи с видео стриймове да даде съвет кое би било най-подходящо.

Поздрави

Тагове:
1
Android Development 12/10/2016 13:54:19
mitkoI avatar mitkoI 70 Точки

Здравей Ангел,

аз съм твоя човек кажи ми какъв е stream-a като тип и data ?

 

VideoView & MediaPlayer и двете са подходящи за задачата.

 

Поздрави,

Митко

1
12/10/2016 14:40:13
angelll123 avatar angelll123 19 Точки

Привет!
Поздрави за курса - беше ми много интерсен и полезен!

На този етап стрийма е MPEG2, като аудиото е AAC кодирано и не носи EPG. Големината е около 6MBit/s. Търсим вариант да го реенкод-нем в MPEG4 и може би да намалим резолюцията (6MBit/s е доста за wifi). По замисъл приложението ще бъде псевдо-комерсиално - ще се ползва от клиенти на малък IPTV оператор, като все още търся вариант как да защитя стрийма (мился си за java redirect сървър, който на база изпратени име/парола/IP адрес) да осигурява (или не) дотъп до стрийма, но това е в процес на доуточняване.

Разбира се остава варианта същото приложение да се направи free и да работи с безплатни web стриймове.

Досега проблемите ми с VideoView и MediaPlayer бяха в това, че стрийма не е стабилен. Разбира се причината вероятно е в големината на стрийма и съответно в скоростта на WiFi връзката.
 

Всякакви забележки/препоръки са добре дошли!


Поздрави

1
mitkoI avatar mitkoI 70 Точки

Здрасти Ангел,

и двете неща който ти споменах би трябвало да ти свършат работа,големите компании когато се занимават със stream сериозно си правят сами player-a или поне кодеците.

 

Също имай предвид,че 6MB в секунда си е бая трафик това full HD ли е много са факторите който стоят зад думата -> "стабилен stream",моля помисли за компресиране на информацията или намаляне на резолюцията като начало и след това виж кой ще е tool-a който ще ти помогне с работата.

 

Поздрави,

Митко

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.