Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

p.petrov90 avatar p.petrov90 7 Точки

A Miner Task, Javascript problem

Какви са тези бъгове и защо все на мен ми се случват не мога да си обясня. Този javascript ми скъса нервите. 100 пъти я преправях тази задача и накрая реших да видя какъв input ми се дава и защо така се получава. Вижте на снимката и ми дайте някакво обяснение моля. Ако някой знае някаква магическа формула някак да мога да реша този проблем без да се налага да нагласям output да е каквото се очаква, моля помогнете ми. 

Тагове:
Lyubozar avatar Lyubozar 47 Точки

До колкото виждам, не трябва да печаташ всеки ред който получиш, а да печаташ всеки нечетен ред, който е ресурса и срещу него следващия четен ред - количеството докато получиш stop. Може да имаш празен стринг за ресурса, което е напълно нормален инпут.

0
27/10/2016 21:49:00
p.petrov90 avatar p.petrov90 7 Точки

На мен ми е ясно, че това на снимката не е правилният отговор. Аз питам защо по дяволите не ми дава тъпият javascript всичките редове ?!?!? Трябва да получа това:
input[0] = null; или input[0] = "";
input[1] = "12";
input[2] = null; или input[2] = "";
input[3] = "1";
input[4] = "stop";
Тоест 5 елемента, аз получавам 4 елемента без първия. На мен input ми го дава така:
input[0] = "12";
input[1] = null; или input[2] = "";;
input[2] = "1"
input[3] = "stop";
Ако трябва да си го доизмислям аз, че може би едва ли не някой път може да е мислил някой нещо си някак си и да седна да правя интерпретативен разказ на това, което някой какво си е мислел за първи ред и изведнъж да ми светне, че винаги щом получавам някакъв input за тъпата жабаВкрипта може би ще значи, че е или празен ред или whitespace или таб, или нещо си друго дето ще го разбера като си submitna кода и ми изврещи judge на пет хиляди места и ще седна да търся кое празно място или таб или спейс може би е бил някъде си из inputa и жабаВкрипта не го е прочел както трябва и вече си загубих мисълта, и само знам, че жабата ме вбеси до краен предел днес. То не беше тва, то не беше string.length = 4 ама не било число и било undefined, и един път може да се смята с него пък друг път не може, то не беше, че function blabla(){} не било функция. Ами то го пише в началото бе ЖАБО! FUNCTION как да не е функция бе ??!?!? var a  = 12; не било число (NaN)... ,ами какво е ? домат ли ? котка ли е ? какво е ? Аз така като гледам май да пусна котарака на клавиатурата да походи малко пък ЖАБАТА може и да каже, че тва е решението на задачата и без тва си прави каквото си иска и само отвреме на време изкарва един и същ резултат с един и същ алгоритъм и входни данни.

0
teodor_valkov avatar teodor_valkov 11 Точки

Ами виж и моя код: http://pastebin.com/sAqJnarx

Като гледам и ти имаш 83 точки, колкото изкарвам и аз. Доколкото разбрах от лекторите, които питах, "input"-а  за JavaScript се чете малко кофти, повечето пъти се подава под формата на масив от стрингове (или не..), който трябва да си обработиш след това. Така се стремях да реша и всички задачи с JavaScript, макар и малко никога да не си точно наясно с входа и как се подава...

Обаче на въпросния тест, най-вероятно самия вход, който ти подават е грешен, просто защото първият ресурс липсва - [ '12', '          ', '1', 'stop' ]. Ако цъкнеш на Show Input и маркираш с мишката ще видиш, че самия вход би трябвало да го има на 1-ви ред и да е с по-малко празни места от втория ресурс, нещо такова - ['    ', '12', '          ', '1', 'stop' ]. Доколкото можаха да ми кажат, би трябвало да е грешка и щяха да го оправят.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.