Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jean1 avatar Jean1 3 Точки

Joins - 03. Sales Employees

Здравейте , ако някой може да каже къде ми е грешката ... ( Joins, Subqueries, CTE and Indices - 03. Sales Employees  )

Бая време не мога да я открия или нещо не съм направил както трябва ...

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Databases Basics
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки
Best Answer

Здравейте,

Оказа се, че това е проблем в условието, защото в него не беше пояснено, че тези служители, които трябва да се изберат, трябва да са от департамент - "Sales". В момента условието е  поправено. Благодаря за въпроса :)

Поздрави!

0
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Ако кажеш каква грешка ти дава, че нито ти знаем задачата, нито ти имаме таблиците :)

0
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

ORDER BY e.EmployeeID ASC пробва ли?

0
Jean1 avatar Jean1 3 Точки

Да също и DESC и други неща и не става по никой начин ... 0 точки .

За това търся помощ .

0
LittleKolio avatar LittleKolio 3 Точки

Доколкото знам INNER JOIN (SQL Server) се ползва за таблици със еднакви колони. Пробвай с това:

SELECT e.EmployeeID , e.FirstName , e.LastName , d.Name AS DepartmentName
    FROM Employees AS e, Departments AS d
    WHERE e.DepartmentID = d.DepartmentID
    ORDER BY EmployeeID

0
Jean1 avatar Jean1 3 Точки

0 точки

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.