Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

SoftUni Home Page Redesign Предложения

Здравейте, 

В момента тече процес на редизайн на homepage-a на СофтУни, т.е. страницата, където в момента виждате календар за днес, последните ви ресурси, домашни, изпити и тн.  

Бих била адски благодарна, ако споделите дали страницата в момента ви е удобна и дали има нещо, което може би не използвате, нещо, което бихте искали да има, мнение за самия layout и тн. Като цяло всякакъв feedback е добре дошъл, защото в крайна сметка това е страница за ВАС, и е важно да е функционална и интуитивна :) 

Благодаря предварително! 

 

villyjord avatar villyjord 175 Точки

Да веднага: всичко е ок с изключение на бутона за превключване на английски. Не всички страници и подстраници са преведени, а при някои има микс между български и английски. Създава се усещане за недовършеност.

0
Chronixius avatar Chronixius 12 Точки

Доста дребна корекция, но според мен е по-добре в календара да е болднато събитието в дадена зала а не часа му. (Поне аз, когато гледам календара, обикновенно търся по събитие а не по час).
И нещо не толкова свързано с визуалния облик - ще е хубаво alert/notification-ите, които излизат за записвания на изпит, плащане на модули и т.н, да не се появяват отново след като веднъж са били затворени. (Много е досадно на всяко 3-то посещение на сайта да се налага да махам едни и същи notification-и)
 

0
IPetrov007 avatar IPetrov007 19 Точки

Ако се добави и бутон за отписване от курс ще е полезно според мен. Сега ако спреш да гледаш някой курс, нещата свързани с него -продължават да ти се показват 

0
Nilar avatar Nilar 3 Точки

Моите домашни, Моите предстоящи изпити и Последно от форума ми се струват ненужни.
Друго, което ми се струва ненужно е толкова много информация в footer-a. Тази информация така или иначе може да се достъпи от nav-a или се намира в main-a.

0
ionkoto avatar ionkoto 23 Точки

Може би в секцията Моите курсове биха могли да се сложат хронологично всички курсове, които студентът е карал, за да може по-бързо и лесно да си достъпи някакви ресурси от минали курсове да речем :) За хората, които с нетърпение си чакат оценките от изпити и проекти, може да се сложи и някаква секция с последни оценки (резултати), за да не ходиш да ги търсиш в профила. 

Това е, което ми хрумва на момента. Успех :)

1
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

Това със хронологичната подредба на всички карани курсове много ми хареса. Не веднъж ми се е налагало да погледна нещо от стар курс който съм карал. В момента това става с:
1) посещение на https://softuni.bg/trainings/courses#professional-modules
2) намиране на модула от който е курса
3) цъкане на името на курса (което праща към последната инстанция която може и да не е твоята) или кутийката която води до списък с всички инстанции.
4) намиране на твоята инстанция

Би било доста удобно тези 4 стъпки да се сведат до само 1 :)

1
uzunovz avatar uzunovz 61 Точки

Всичко е ок на страницата - добе показва основна информация и от тази страница бързо опознах системата.
Нещо, което ще ми е удобно - където показвате кредитите да има врзъка към профила и таблицата с резултати от изпити :)
Успех!

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Dropdown менюто "СОФТУНИ" вместо да е 2 реда на цял екран, ще е по-удобно ако всеки линк си е на нов ред. И като цяло мисля, че би изглеждал по-стегнат сайта ако повечето повтарящи се линкове, които ги има в навигационното меню се премахнат от Footer-a, и така да му се намали размера до 2-3 реда най-много.

Dropdown менюто "ОБУЧЕНИЯ" е станало доста грамадно, и дори при високи резолюции заема целия екран. Може би ще е по-удобно ако има под-dropdown меню за всеки раздел, така който си учи нормално в СофтУни си гледа "Софтуерно Инжинерство", а който посещава отворените курсове, може да гледа само за тях.

Също така шестте прозорчета "Календар за днес", "Моите Курсове", "Моите домашни" и т.н. би било готино ако може всеки индивидуално да може да си избира, кои от тях да вижда (подобно малко на Repository-тата в гитхъб, там даже може с драг и дроп да се променя позицията им). В повечето случаи на повечето студенти "Моите домашни" ще стои празно тъй като вече в малко курсове се качват домашни, а повечето си се събмитват в джъдж, така че ако може да се направи да има там линкове директно към джъдж би било супер. И лично за мен прозорчетата "Моите предстоящи изпити", "Моите последни ресурси", "Последно от форума" са доста непотребни - датите на изпитите се помнят, последните ресурси се виждат от страницата на самия курс (може би ще е хубаво да се сложи някаква дата за това, кога последно даден ресурс е редактиран/променян, за да се вижда ако има обновена версия, на ресурс, който вече си свалил). А за прозорчета от форума one-click away е да се цъкне бутона за форума и да се чете всичко нормално.

Естествено всичко това е лично мнение и предпочитание, не всички предпочитат минималистичен дизайн :)

3
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

Подкрепям за ОБУЧЕНИЯ, наистина стана голямо животно и трябва да се направи нещо, но не съм сигурен дали подменюта ще са най-доброто решение, защото можем да се вкараме в някво много дълго влизане в подменюта за да цъкнем това което ни трябва. За момента обаче нямам и по-добра идея.. ще пиша ако нещо ми хрумне.

0
varbanov88 avatar varbanov88 38 Точки

вместо календар за деня по-удобно би ми било история на курсовете, които съм карал(това, което е в профил->обучения->всички записани курсове) и в моите домашни, когата някое домашно вече съм го предал, то да отпада от секцията

0
MMQuants avatar MMQuants 68 Точки

Лично на ме този дизайн в момента ми харесва и не се сещам с какво може да се подобри

0
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Според от това няма нужда - https://ibb.co/gjZQ1F

Могат да се видят от ОБУЧЕНИЯ и би могло да има нещо,по-важно на тяхно място.

Поне за мен това е ненужно , моля без хейт! :)

1
20/03/2017 19:59:25
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

В "моите курсове" бих сложила всички "мои курсове", т.е. тези които съм карала (включително и отворените, може би в сиво, с оценките/кредитите им), текущите (болднати?), и бъдещите, които би следвали по програма ( с възможните кредити), може би даже и сумата на кредитите отдолу ( 86 /130 кредита). В момента няма добро място никъде в сайта където може да се провери "следващия" курс по програмата, специално за това до къде аз(моите курсове) съм стигнала. Има само теоретични пътеки на обучение, и всички почват от нулата. 

Срещу текущите курсове би могло да се изписва тестовата дата за тях, в сиво ако не си записан, активна ако си. 
Това със скрол, центрирано на текущите.

Огромния надпис с кредитите е напълно излишен. 

Бих подредила:

на горния ред : Моите курсове , Отворени курсове, Семинари (къде съм аз, в моето обучение, и какво предстои)

втори ред : Моите домашни, Последни Ресурси, Календар (допълнителна информация)

трети ред : Форум, Блог, т.н. (разсейи)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.