Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ekaterina_Tabakova avatar Ekaterina_Tabakova 2 Точки

Квадратна рамка - грешка в judge

Колеги решавал ли е някой задачата, защото при пускане на решението, judge ми дава грешка? Използваните символи в стинга не отговарят на символите, които системата очаква. Не разбирам къде бъркам и пускам решението ми за мнения.

var n = int.Parse(Console.ReadLine());

            //top row
            Console.Write("+");
            for (int i = 0; i < n - 2; i++)
            {
                Console.Write(" -");
            }
            Console.WriteLine(" +");

            //middle row
            for (int rows = 0; rows < n; rows++)
            {
                Console.Write("|");
                for (int a = 0; a < n-2; a++)
                    Console.Write(" -");
                Console.WriteLine(" |");
            }
            //bottom row
            Console.Write("+");
            for (int i = 0; i < n - 2; i++)
            {
                Console.Write(" -");
            }
            Console.WriteLine(" +");

Тагове:
0
Обучения за Учители 11/06/2017 15:35:34
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Здравейте! 

При отпечатване на средния ред (middle row), цикъла трябва да се завърти от 0 до n-2!

for (int rows = 0; rows < n; rows++) трябва да стане for (int rows = 0; rows < n-2; rows++)

Ето това е вашия код, вече редактиран: https://pastebin.com/kLzy6kde

Надявам се да съм помогнал!

Успех!

1
11/06/2017 15:46:21
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.