Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dimo99 avatar Dimo99 1 Точки

[Data Structures] BigList vs List

Някой може ли да ми обясни защо обикновения List e по-бърз при инсъртване, по средата, както от BigList така и от StringBuilder. Като дори при мен BigList хвърли StackOverflowException при 2 000 000 елемента. Кода, с който тествах: https://pastebin.com/e5ps03zG

0
Структури от данни и алгоритми 29/06/2017 18:12:45
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Здравей, ето пример:

BigList<T> differs significantly from List<T> in the performance of various operations,................

източник:

http://submain.com/ghostdoc/samples/themes/flatmain/html/883779987.htm

StringBuilder - е бавен, защото приема чститите, сглобява ги и връща <String>, което очевидно са няколко операции.

Успех!

0
Dimo99 avatar Dimo99 1 Точки

Тази статия не казва ли точно че BigList<T> трябва да е по-бърз от List<T> за всякакво инсъртване различно от инсърътване в края, за големи колекции.В случая аз инсъртвам по средата, което при List<T> би трябвало да има сложност n/2, а при BigList<T> сложността би трябвало да е logN тъй като BigList<T> е въже, но пърформанс тестовете ми не показват това.

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

От същата статия: 

 using an index to get or change one element of a BigList, while still reasonably efficient, is significantly slower than using a plain List

Insert метода, който ползваш в тестовете си използва точно индекс и най-вероятно от там идва забавянето.

0
Dimo99 avatar Dimo99 1 Точки

Не мисля че е така, защото аз не ползвам индекс за да взема някакъв елемент от листа. Аз ползвам индекс за да кажа къде точно в листа искам да ми се инсъртне елемента, което би трябвало да работи по-бързо от обикновения лист.

От статията:

With List<T>, inserting or removing elements from anywhere in a large list except the end is very inefficient -- every item after the point of inserting or deletion has to be moved in the list. The BigList<T> class, however, allows for fast insertions and deletions anywhere in the list.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.