Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kasskata avatar kasskata 492 Точки

[Useful Info] PHP - Препоръки за Работна среда или"How to train your Visual Studio"

Днес седя сив жегата на работата ми, докато повечето са на летна почивка, и си мисля"Дали мога да пиша на VS за последния крс по PHP?".НАправих проучване на бързо и се оказа че няма читави инструмети които да ми хаесат, пък ако има те са платени. Та реших да попитам форума, КАК ще пишете код за новия курс?

VisualStudio2013, PHP Strorm, Sublime Text или нещо друго, и какви допъления са най-добри за всяко IDE  според вас

Ако има фенове на PHPStrom  или все още не знаете какво да използвате за новия курс, ви препоръчвам него. Обаче се случва една малка особеност която може да ви откаже от IDEто. И това отново е дебъгера или пускането на програмата в браузър. Ще се опитам набързо да помогна ако има проблеми:

1.Инсталиране на XAMMP(Линк за Windows)
3.След като създадете нов Проект в PHPStorm трябва да натиснете Ctrl+Alt+S да влезнете в настройките. Намирате tab "PHP". На новия прозорец има "Lenguage level","Interpreter". Ако на Interpreter няма нищо цъкате на бутона отдясно за конфигуриране на нов Interpreter.
4. На новия прозорец има таб "PHP home" в който трябва да отбележите директорията на XAMMP където сте инсталирали и слагате допълнение /php.
Example: "D:\PhpStorm\xammp\php".При мен така изглежда. Има и име ако искате си го наименувайте различно. 
5.Клик OK. Вече на таба Interpreter излиза версията php която е на XAMMPа.
6.Клик ОК. 
7. Създайте нов файл с разширение ".php ";
8. Напишете някакъв код който има "echo()";
Example:
<?php
$var = 5;
echo($var);
9.Цъкнете "Run"(горе вдясно) или второ копче върху файла и намирате "Open in browser". Трябва да се отвори с дефоултния на компютъра браузър и да ви даде Echo($var); най- горе в ляво.
10.Ако няма нищо, или излиза грешка (501,404 и тн.) значи нещо се е счупило.
Ето линк за повече детайли.

 

Тагове:
2
Общи приказки
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Аз лично ползвам NetBeans и дори без никакви плъгини ми върши отлична работа.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Тук искам да застъпя една основна философия в бранша, в който сме се захванали. Че за всичко, за което си има the right tool - трябва да го ползваме, освен ако някакви форс-мажорни обстоятелства, не ни принуждават в обратното.

В случая VS просто не е the tight tool. Има си плъгини за писане на РНР, но все пак нещата са далеч по-трудни и "терсене" от колкото с IDE пригодено за това. NetBeans, PHPStorm и Zend Studio са IDE-та изцяло насочени към писането на РНР - другите езици, които поддържат са просто бонус.

Както каза колегата Самуил Петров - без каквито и да е допълнителни плъгини с NetBeans почти няма да срещнеш трудности писането на РНР. Ползвам го от години, наскоро ми се наложи да го сменя заради специфичен кейз, с който не се справяше, но както има the right tool за нещо, така има и за частните случаи. Съветът ми е да се стремите да ги намирате, а не да ползвате един инструмент за всичко и да му търсите плъгини и хакове, само за да ви послужи в някаква друга светлина от тази за която е пригоден или сте свикнали.

Аз лично ще пиша на PHP Storm, хубавото е че имаме лиценз за него и няма да се налага да го търся кракнат, което ме прави още по-щастлив :)

2
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Познавам те и знам че ти работиш с PHP. Би ли сподел с нас каква среда използваш за да пишеш код? Искам да кажа слагаш ли допълнителни работи за да ти е по готин или за интелисенса нещо... Никога не съм се докосвал до PHP и ми е важно, така и така съм тръгнал да пиша, нека поне да е на най-удобния и правилен туул за тази цел.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Имах проблеми с интелисенса покрай един фреймуърк, докато пишех на NetBeans и си сложих PHPStorm, към който до момента не ми е било нужно да добавям никакви плъгини. Има чудесен интелисенс за вградените неща и чете много добре докблоковете за нещата, които ти си написал. И за двете IDE-та всъщност, както и за повечето които са насочени към РНР са важни докблоковете над методите, функциите и класовете, за да докара желания аутокъмплийт :) (дължи се на факта, че РНР не е строго типизиран език)

2
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Имам страшни главоболия (отново) с настройването на PHP сторма. Не иска да пуска каквото и да е било където и да е. Пише че иска някакъв interpreter ("PHP Interpreter is not configured") това е в developer enviroment и не знам какво да му подам за да спре с тоя проблем. Даже XAMMP си сложих мислех че е от него ама не е това май.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Visual Studio-то  ми харесваше, като пишехме на C#, след това работя само с продуктите на JetBrains. В случая PHPStorm мисля че е идеален. Имаме и ключове раздадени, така че пробвай.

1
Mitaka avatar Mitaka 45 Точки

Не ми се прави нова тема, :) така че ще постна на двете теми за Php IDEs : Code snippets in PhpStorm

 

eco       echo "$END$";

fore      foreach ($ITERABLE$ as $$$VAR_VALUE$){$END$}

forek     foreach ($ITERABLE$ as $$$VAR_KEY$ => $$$VAR_VALUE$) {$END$}

inc        include "$END$";

inco      include_once "$END$";

prif       private function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

prisf      private static function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

prof      protected function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

prosf     protected static function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

pubf      public function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

pubsf    public static function $NAME$($PARAMETERS$){$END$}

rqr        require "$END$";

rqro      require_once "$END$";

thr        throw new $END$

2
MarinPetrov avatar MarinPetrov 20 Точки

Здравейте колеги освен снипетите ,който колегата Mitaka е постнал тук има клипче и как сами да си направим снипет лесно и бързо само маркираме кода ,който сме направили даваме Tools -> Save as Live Template на Abbreviation си слагаме абревиатурката и сме готови ! Видео

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.